در بیست ویكمین جشنواره جوان خوارزمی صورت گرفت

تقدیر از ۳۵ طرح برگزیده با حضور دو وزیر

تقدیر از ۳۵ طرح برگزیده با حضور دو وزیر

لیمو بلاگ: همزمان با شروع به كار بیست ویكمین جشنواره جوان خوارزمی، 10 طرح برگزیده بخش دانش پژوهان و فناوران و 25 طرح بخش دانش آموزی با حضور وزرای علوم و آموزش و پرورش مورد تقدیر قرار گرفتند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، بیست ویكمین دوره جشنواره جوان خوارزمی با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در دومین روز از هفته پژوهش شروع به كار كرد. در این دوره از جشنواره طرح های برتر در بخش های پژوهش های كاربردی، پژوهش های بنیادی، طرح های توسعه ای و نوآوری و همین طور در رشته های مكانیك، فناوری های شیمیایی، علوم پایه، كشاورزی و منابع طبیعی، برق و كامپیوتر، زیست فناوری و علوم پایه پزشكی، عمران و مكانیك برگزار شده است.
اسامی طرح های برگزیده در بخش دانش پژوهان و فناوران به این شرح است:
رتبه اول پژوهش های كاربردی به محمدرضا سلطانی، محمد جواد مغربی و محمد فراهانی از دانشگاه های فردوسی مشهد و صنعتی شریف اعطا شد. عنوان طرح دستگاه شبیه ساز حركت نوسانی تركیبی پره ها برای آزمون تونل باد.
رتبه دوم پژوهش های بنیادی به فرزانه روحانی اعطا شد. عنوان طرح سنتز در محل چارچوب های فلز – آلی نانومتخلخل با خواص ویژه كاتالیزگری رسانش بالا و سنسوری یون های آلومینیوم و جیوه.
رتبه دوم پژوهش های بنیادی به هومان مرادپور به طرح مطالعه ای در كیهان تاریك.
رتبه دوم پژوهش های بنیادی به نسرین صدری با طرح طراحی كنترل كننده انشعابات موضعی برای سیستم های منفرد غیرخطی ۲ و ۳ بعدی اختصاص یافت.
رتبه سوم پژوهش های بنیادی به محمد مهرآبادی از دانشگاه تربیت مدرس اختصاص یافت. عنوان طرح سازوكارهای اپی ژنتیكی درگیر در برهم كنش میكروارگانیست های حشرات.
رتبه سوم طرح های توسعه ای به محمدحسین چاووشیان و علی اسماعیلی اختصاص یافت. عنوان طرح طراحی و ساخت سلومترهای الكترومغناطیسی برای سیال های خاص.
رتبه دوم نوآوری به میلاد جانی با طرح افزایش نرخ قابل وصول كانال های تداخلی به كمك روش همسونهی تداخل بدون دسترسی به ضرایب كانال های مخابراتی.
رتبه سوم نوآوری به ائمه باقری حشتكوایی از دانشگاه مازندران اختصاص یافت. عنوان طرح ساخت آپتاحسگرهای مبتنی بر نانوساختار طلا برای اندازه گیری و گزینش برخی تركیبات زیستی و دارویی.
رتبه سوم نوآوری مربوط به طرح علی مرتضوی از دانشگاه صنعتی امیركبیر و دانشگاه صنعتی اراك با عنوان طراحی و ساخت نمونه آزمایشگاهی دستگاه بارگذاری تنش سه محوره با قابلیت اعمال فشار منفذی.
رتبه سوم نوآوری مربوط به طرح عارف اعظمی گیلان و علی خوش انجام اختصاص یافت. عنوان طرح دستگاه پرداخت كاری چرخشی.

طرح های برگزیده بخش دانش آموزی:
رتبه دوم علوم زیستی به طرح سحر اكسوان و فاطمه معین الدینی با طرح ماسك هوشمند محافظه كننده گردوغبار اختصاص یافت.
سیدمحمدرضا داوودی ابرقویی با طرح حیوان خانه ویژه آزمایشگاهی رتبه سوم علوم زیستی.
مهسا سادات سجادپور و مهشاد مارلی با طرح اسباب بازی برای اصلاح زانوی پرانتزی در كودكان سه تا ۶ سال رتبه سوم علوم زیستی.
اسما حمید و آپامه عاقلی نژاد با طرح طراحی ابزاری برای تسهیل نوشتن در بیماری "ای بی" گروه سنی پنج تا ۱۵ سال.
مبین ناسوتی، محمد قمری و محمد یاسین حاجیعلی نعمت با طرح تشخیص فركانس وزوزگوش بوسیله سیگنال های مغزی رتبه دوم علوم اعصاب شناختی.
آناهیتا فتاحی و حنانه قریبی با طرح ساخت یك سامانه آموزشی برای بهبود یكپارچگی حسی در افراد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم رتبه سوم علوم اعصاب شناختی.
نوید زرگرنژاد با طرح تارشمار ماده رتبه سوم فیزیك و نجوم.
كیان میر و مهدی ناصری تكلو با طرح نرم افزار راننده یار رتبه دوم كامپیوتر.
فرهاد حسین خانی ننیز با طرح نرم افزار برنامه نویسی كیوبیلدر رتبه دوم كامپیوتر.
محمدحسین حسین خانی ننیز با طرح بازكن كیسه نایلونی رتبه سوم مكاترونیك.
مهدی یاسین زاده، محمدرضا لطفی هرگلان، هادی لطفی هرگلان و بهزاد لطفی هرگلان با طرح طراحی و ساخت خودروی خورشیدی دونفره رتبه سوم مكاترونیك.
مریم كرامتی با طرح موتورالكترونیكی با چرخش آهن ربا رتبه سوم مكانیك.
طراحی یك شناور زیرسطحی با استفاده از الگوی رفتاری بدن پنگوئن رتبه سوم مكانیك.
مهرداد آقامحمد حسنی با طرح دست افزار كمكی رتبه سوم عمران و معماری.
طراحی نو برای خلق پویانمایی رتبه اول هنر، مجریان طرح امیرحسین رضوان دوست و محمد خدابنده لو.
سید شهاب الدین شیخ علی شاهی و محمد یاسین جعفری ندوشن با دستگاه قلم تراش رتبه دوم هنر.
حدیث حسن زاده با طرح آنگونه كه یاری می كنی یاری می شوی، رتبه دوم هنر.
ابوالفضل حسینی پور با ۱۴ فیلم كوتاه داستانی پناه رتبه سوم هنر.
مارال جعفرپور با نمایشنامه ذهن شكننده رتبه دوم طرح های میان رشته ای.
علی بدری كمسرخ با طرح دستگاه هشداردهنده نشت آب زمین كشاورزی رتبه سوم طرح های میان رشته ای.
حسین امیریعقوبی با مجموعه داستان سرزمین بادبادك ها رشته اول زبان و ادبیات فارسی.
علی سمرقندی با مجموعه شعر مردگانی رتبه اول زبان و ادبیات فارسی.
علی سلطانی فر با مجموعه شعر انار دانه شده رتبه دوم زبان و ادبیات فارسی.
نوریه گیتی بین با مجموعه شعر سكوت رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی.
موژان پهلوانی با طرح بررسی تطبیقی معنایی و محتوایی لالایی های كردی در مقایسه با لالایی های فرانسوی رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی.




منبع:

1398/09/24
11:37:31
5.0 / 5
3049
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵