درباره سرعت گرم شدن آب اقیانوسها؛

نتایج یك تحقیق علمی بزرگ اشتباه از آب درآمد

نتایج یك تحقیق علمی بزرگ اشتباه از آب درآمد

لیمو بلاگ: پست وبلاگی یك مرد انگلیسی منجر به كشف اشتباهاتی در تحقیق بزرگی شد كه طبق آن اقیانوس ها با سرعت زیادی در حال گرم شدن هستند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از فاكس نیوز، اشتباهاتی در یك تحقیق بزرگ كشف شده كه چندی قبل در نشریه نیچر انتشار یافته بود.
طبق یافته های تحقیق مذكور اقیانوس ها با سرعتی بیش از اندازه معمول در حال گرم شدن هستند. اما بعد از آنكه مردی در انگلیس درباره اشتباهات این تحقیق یك پست وبلاگی منتشر كرد، محققان این نتیجه گیری را رد كرده اند.
محققان این پژوهش دوهفته سپس انتشار آن، بازنگری هایی انجام داده اند و الان به این نتیجه رسیده اند كه هرچند گرم شدن اقیانوس ها با سرعت زیادی انجام میگردد اما میزان سرعت با آنچه كه در تحقیقات دیگر ثبت شده، تفاوتی ندارد.
یكی از مولفان ارشد تحقیق مسئولیت اشتباه را برعهده گرفت. رالف كیلینگ در توضیحی براصلاح تحقیق نوشت: من مسئولیت كامل نظارت را برعهده می گیرم. بررسی و تضمین صحت جزئیات و اندازه گیری ها از وظایف من بوده است.
نخستین بار نیك لویس یك بازنشسته انگلیسی با مدرك كارشناسی ریاضیات از دانشگاه كمبریج اشتباهاتی در یك تحقیق را كشف كرد. او برای سرگرمی پژوهش های علمی می خواند. وی همینطور در حوزه علم آب و هواشناسی تحقیقاتی منتشر نموده است.

1397/08/26
18:22:09
5.0 / 5
4684
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲