گوشی هواوی نخست وزیر انگلیس جنجال آفرین شد

گوشی هواوی نخست وزیر انگلیس جنجال آفرین شد

به گزارش لیمو بلاگ استفاده بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از یك گوشی هواوی پی ۲۰ برای تهیه عكس سلفی با مجریان شبكه آی تی وی این كشور جنجال آفرین شد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از فوربس، در شرایطی كه انگلیس از سوی دولت ترامپ برای عدم همكاری با هواوی به منظور عرضه خدمات نسل پنجم تلفن همراه تحت فشار قرار دارد، این اقدام جانسون به مذاق برخی منتقدان وی خوش نیامده و آنها استفاده جانسون از یك گوشی هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی این كشور دانسته اند.
جانسون و ترامپ اخیرا در جریان برگزاری نشست ناتو در لندن با یكدیگر دیدار كرده بودند و تحلیلگران معتقد بودند جانسون در جریان این دیدار دیدگاه های ترامپ بر ضد هواوی را كم و بیش پذیرفته است، به خصوص كه نخست وزیر انگلیس پس از این نشست با اینكه مانعی بر سر راه سرمایه گذاری هواوی در این كشور ندیده بود، اما تصریح كرده بود كه منافع و امنیت ملی انگلیس را بدین خاطر به خطر نمی اندازد.
در این میان سلفی گرفتن جانسون با گوشی هواوی در یك برنامه تلویزیونی مورد انتقاد قرار گرفته است. پس از تشدید انتقادها بر ضد نخست وزیر انگلیس، اعلام گردید كه این گوشی متعلق به جانسون نبوده و از یكی از كاركنان شبكه تلویزیونی مذكور برای تهیه عكس سلفی به امانت گرفته شده است.
در این میان با اینكه هواوی در این حوزه موضع گیری رسمی نداشته، اما یكی از كاركنان این شركت به شوخی در حساب كاربری خود در یكی از شبكه های اجتماعی نوشت: حیف شد كه برای تهیه این عكس از گوشی جدیدتر میت ۳۰ استفاده نشده است. این گوشی فناوری نسل پنجم و تازه ترین دستاوردهای هواوی را به نمایش می گذارد.

1398/09/16
23:43:30
5.0 / 5
4561
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲