رئیس سابق بنیاد نخبگان استان بوشهر:

توسعه روی كاغذ اتفاق نمی افتد

توسعه روی كاغذ اتفاق نمی افتد

به گزارش لیمو بلاگ ایسنا/بوشهر رئیس سابق بنیاد نخبگان استان بوشهر اظهار نمود: توسعه روی كاغذ اتفاق نمی افتد، بلكه با همت جمعی محقق می شود و بدون همكاری دستگاه های اجرایی نمی توان به این هدف دست یافت.


رضا آذین قبل از ظهر امروز در آیین معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر عنوان كرد: تحولات حوزه دانش بنیان در استان بوشهر نشان داده است و ظرفیت های خوبی داریم كه این برای دستگاه های اجرایی فرصتی بوجود می آورد تا بیشتر از ظرفیت نخبگان استفاده كنند.
وی تصریح كرد: سرمایه انسانی در قرن بیست و یكم مهمترین و برجسته ترین سرمایه هر جامعه است و اگر بتوانیم این سرمایه ها را نگه داشته و رشد دهیم كار بسیار ارزشمندی است.
عضو هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر با اشاره به لزوم ترویج علم و فناوری اظهار نمود: توسعه روی كاغذ اتفاق نمی افتد، بلكه با همت جمعی محقق می شود و بدون همكاری دستگاه های اجرایی نمی توان به این هدف دست یافت.
آذین با اشاره به وجود زمینه های مهاجرت نخبگان و مستعدین از استان بوشهر اظهار داشت: در جلسات مختلف با استاندار سابق و فعلی عنوان كرده ام كه كیفیت آموزش و پرورش ما خوب نیست و همینطور كیفیت سلامت خدمات شهری احتیاج به تقویت دارد كه این مسائل می تواند زمینه های رشد و نگهداشت نخبگان هر جامعه را ایجاد كند.

وی اظهار نمود: یك مساله مهم صنایع نوینی است كه در استان بوشهر مستقر هستند اما كمترین تعامل و توجه را به پیشرفت و توسعه استان دارند در حالیكه این صنایع مسئولیت سنگینی بر عهده دارند.
رئیس سابق بنیاد نخبگان استان بوشهر تصریح كرد: اعتبارات پژوهشی فناوری و مهندسی در خارج استان هزینه می شود كه بخشی به علت ترس از نیروهای بومی و بخشی به علت شناخت كم از ظرفیت های توسعه یافته بیست سال گذشته استان بوشهر است كه این موارد بر مهاجرت نخبگان و فرهیختگان اثرگذار است؛ اگر بتوان بخشی از اعتبارات را در اینجا متمركز كرد شانس ماندگاری بالا خواهد رفت.
رضا آذین بیان كرد: در جهت توجه به تسهیل گری به جای تصدی گری در بنیاد نخبگان هر جا ظرفیت و استعدادی وجود داشته ورود نكرده ایم و از موازی كاری خودداری شده است. در واقع تلاش بنیاد این بوده كه بتواند فعالیت خویش را در جهت ساختن یك جامعه نخبگانی هم راستا نماید.1398/09/29
18:37:18
5.0 / 5
4450
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان لیمو بلاگ