نمایشگرهای كریستال در كریستال با وضوع و دقت بالا از راه می رسند

نمایشگرهای كریستال در كریستال با وضوع و دقت بالا از راه می رسند

به گزارش لیمو بلاگ كریستال های مایع از مدت ها قبل در تولید نمایشگرها، حسگرها و غیره به كار می روند، حال یك تكنولوژی جدید به نام كریستال در كریستال دقت و وضوح آنها را زیاد می كند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از تك اكسپلوریست، نسل جدید نمایشگرها كه توسط محققان دانشگاه شیكاگو ابداع شده اند به جای كریستال های مایع عادی از كریستال های مایعی تولید شده اند كه در درون كریستال های دیگری شناور هستند.
این تحول باعث می شود تا كریستال های جدید قادر به انعكاس نور با طول موج های جدید و خاصی باشند و نتیجه این امر افزایش وضوح، شفافیت و دقت تصاویر است.
از این تكنولوژی جدید می توان برای تولید محصولات تازه اندازه گیری هم بهره برد كه برای سنجش دما، ولتاژ، یا مواد شیمیایی قابل استفاده هستند.
فناوری كریستال در كریستال به شكل گیری كریستال های آبی رنگی كمك می نماید كه الگوهای خاصی را می سازند و می توانند برای نمایش خصوصیت های بسیار منظم نورهای مرئی با انعطاف پذیری بالاتری عمل كنند. كریستال های جدید در مقابل تغییرات دما و جریان الكتریسیته هم منعطف تر عمل می كنند.
محققان در تلاش هستند تا كریستال های جدید را در تركیب با مواد مختلفی مورد استفاده قرار دهند تا بتوانند برای تولید لوازم الكترونیكی با انعطاف بیشتری عمل كنند.

1398/10/08
10:48:54
5.0 / 5
4233
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳