تولید رنگ نانویی مقاوم در مقابل امواج الكترومغناطیس

تولید رنگ نانویی مقاوم در مقابل امواج الكترومغناطیس

لیمو بلاگ: یك شركت ایرانی موفق به تولید رنگ های نانویی مقاوم در مقابل امواج الكترومغناطیس شد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یكی از شركت های فعال در حوزه فناوری نانو، رنگ حاوی نانوذرات ساخته كه خاصیت محافظت در مقابل امواج الكترومغناطیس دارد. این رنگ جهت استفاده در اماكن حساس نظیر فضای بیمارستانی یا نیروگاه ها مناسب بوده و می تواند افراد یا تجهیزات موجود در این فضاها را در مقابل امواج الكترومغناطیس محافظت كند.
این موفق به تولید رنگ محافظ در مقابل امواج الكترومغناطیس شده است. این رنگ ها قابلیت اجرا بر دیوار، سقف و كف ساختمان های مسكونی یا محیط های دارای ادوات حساس الكتریكی، الكترونیكی و مخابراتی را دارد.
این رنگ پایه آب بوده و حاوی نانوذرات با خاصیت محافظت در مقابل امواج الكترومغناطیس در بازه فركانسی ۸- ۱۲ گیگاهرتز است. استفاده از نانوذرات در این رنگ، سبب كاهش عبور امواج الكترومغناطیس می شود كه این امواج می توانند برای كارهای زیستی بدن انسان مضر باشند و در محیط های دارای ادوات حساس الكتریكی، الكترونیكی و مخابراتی، مشكل ساز شوند.
در این محصول، محافظت در مقابل امواج الكترومغناطیسی با استفاده از موادی صورت می گیرد كه با ایجاد یك قفس فارادی میزان امواج الكترومغناطیسی را می كاهد. شدت كاهش امواج الكترومغناطیسی به شرایط استفاده، ضخامت، اندازه، حجم، مش بندی ساختار شیلد و فركانس موج وابسته است.


منبع:

1398/11/04
21:59:19
5.0 / 5
4365
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵