بررسی رخدادهای لرزه ای در هفته گذشته؛

سرگز با زلزله ۵ و دو دهم لرزید

سرگز با زلزله ۵ و دو دهم لرزید

لیمو بلاگ: بزرگترین زلزله هفته گذشته در سرگز استان هرمزگان با بزرگای 5.2 و جزیره خارك استان بوشهر با بزرگای 4.1 و همین طور قاضی قلعه استان بوشهر با بزرگای 4.3 به ثبت رسید.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، بزرگترین زلزله هفته گذشته در سرگز استان هرمزگان با بزرگای ۵.۲ بین استان های كرمان و هرمزگان رخ داد. رومركز این زلزله در گسل "اصلی جوان زاگرس" در شمال تنگه هرمز واقع شده است.
علاوه بر آن در جزیره خارك استان بوشهر نیز زمین لرزه ای به بزرگای ۴.۱ و همین طور زلزله های ۳.۶ و ۲.۹ به ثبت رسید و به اعتقاد پژوهشگران این حوزه این زلزله در بستر دریا رخ داده، ضمن آنكه در پای ارتفاعات شمالی استان بوشهر نیز گسل "عسلویه" كشیده شده است.
قاضی قلعه استان هرمزگان زلزله ۴.۳، كدكن استان خراسان رضوی زلزله ۳.۳، اهرم استان بوشهر زلزله ۳.۳ و فاریاب استان كرمان زلزله ۳.۳ را تجربه كردند.
جزئیات زلزله های هفته گذشته به این شرح است:
شنبه ۲۸ دی
در افرز استان فارس زلزله ۲.۹، در اسیر استان فارس زلزله ۲.۹، در آورج استان قزوین زلزله ۲.۸، در ایذه استان خوزستان زلزله ۲.۸، در لیكك استان كهگیلویه و بویراحمد زلزله های ۲.۹ و ۲.۷، در بندر چارك استان هرمزگان زلزله ۲.۹، در دهرم استان فارس زلزله ۲.۸، در قصرشیرین استان كرمانشاه زلزله ۲.۸ و در مجن استان سمنان زلزله ۲.۷ رخ داد.
پهله استان ایلام با زلزله ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۳ كیلومتری لرزید و كانون این زمین لرزه در ۱۵ كیلومتری پهله، ۱۵ كیلومتری میمه و ۲۹ كیلومتری بدره این استان بوده است.
تركمانچای استان آذربایجان شرقی با زمین لرزه ۳ در عمق ۷ كیلومتری لرزید و كانون این زلزله در ۱۱ كیلومتری تركمانچای، ۲۸ كیلومتری ترك و ۳۱ كیلومتری سراب این استان بوده است.
در سومار استان كرمانشاه زلزله ۳.۳ در عمق ۱۱ كیلومتری رخ داد.
یكشنبه ۲۹ دی
در فیروزآباد استان فارس زلزله ۲.۶، در اردكان استان فارس زلزله ۲.۷ و در سفید سنگ استان خراسان رضوی زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.
دوشنبه ۳۰ دی
در فاریاب استان كرمان زلزله ۲.۶، در هجدك استان كرمان زلزله ۲.۷، در زرآباد استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ و در سیلوانه استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.
جزیره خارك استان بوشهر زلزله ای به بزرگای ۴.۱ در عمق ۱۷ كیلومتری را تجربه نمود و كانون این زمین لرزه در ۵۸ كیلومتری جزیره خارك، ۹۳ كیلومتری بندر گناوه و ۹۷ كیلومتری بندر ریگ این استان گزارش شد. زلزله های ۳.۶ در عمق ۱۱ كیلومتری و ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
شول آباد استان لرستان زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۸ كیلومتری را تجربه نمود و كانون آن در ۳۴ كیلومتری شول آباد و ۳۴ كیلومتری سپید دشت استان لرستان و ۵۰ كیلومتری سالند استان خوزستان به ثبت رسید.
قلعه قاضی استان هرمزگان زلزله ای به بزرگای ۴.۳ در عمق ۱۸ كیلومتری را تجربه نمود و كانون آن در ۲۷ كیلومتری قلعه قاضی، ۲۷ كیلومتری تخت و ۳۸ كیلومتری سرگز این استان گزارش شد.
در اهرم استان بوشهر زلزله ای به بزرگای ۳.۳ رخ داد و در عمق این زمین لرزه در ۲۱ كیلومتری و كانون آن در ۱۹ كیلومتری اهرم، ۲۸ كیلومتری دلوار و ۳۰ كیلومتری بوشهر بوده است.
تخت استان هرمزگان با زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۵ كیلومتری لرزید و كانون آن در ۸ كیلومتری تخت، ۱۸ كیلومتری قلعه قاضی و ۴۹ كیلومتری بیكاه این استان گزارش شد.
سه شنبه اول بهمن
در قصرشیرین استان كرمانشان زلزله ۲.۹، در سنگان استان خراسان رضوی زمین لرزه های ۲.۸، ۲.۹ و ۲.۷، در جبالبارز استان كرمان زلزله ۲.۹ و در حاجی آباد خراسان جنوبی زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.
برازجان استان بوشهر با زلزله ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۷ كیلومتری لرزید كه كانون این زمین لرزه در ۹ كیلومتری برازجان، ۲۵كیلومتری سعدآباد و ۲۶ كیلومتری آب پخش این استان بوده است.
چهارشنبه ۲ بهمن
توحید استان ایلام با زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۸ كیلومتری لرزید و كانون این زلزله در ۸ كیلومتری توحید استان ایلام و ۱۵ كیلومتری درب گنبد استان لرستان و ۳۰ كیلومتری حمیل استان كرمانشاه گزارش شد.
در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶ و در فاریاب استان كرمان زلزله های ۲.۹ و ۲.۶ رخ داد.
در سرگز استان هرمزگان زمین لرزه ای به بزرگای ۵.۲ در عمق ۲۱ كیلومتری به ثبت رسید كه كانون این زلزله در ۲۶ كیلومتری سرگز و ۵۳ كیلومتری زیارتعلی استان هرمزگان و ۳۶ كیلومتری فاریاب استان كرمان بوده است.
پنج شنبه ۳ بهمن
در وراوی استان فارس زلزله ۲.۶، در محمله استان فارس زلزله ۲.۶، در علامرودشت استان فارس زلزله ۲.۹، در افرز استان فارس زلزله ۲.۹، در تازه آباد استان كرمانشاه زلزله ۲.۹ و در زهان استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.
كدكن استان خراسان رضوی زلزله ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ كیلومتری را تجربه نمود كه كانون این زمین لرزه در ۲۵ كیلومتری كدكن، ۳۰ كیلومتری ریوش و ۳۸ كیلومتری عشق آباد این استان گزارش شد.
در فاریاب استان كرمان زلزله ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۱ كیلومتری به ثبت رسید كه كانون این زمین لرزه در ۲۶ كیلومتری فاریاب استان كرمان و ۳۳ كیلومتری سرگز و۴۲ كیلومتری زیارتعلی استان هرمزگان بوده است.
جمعه ۴ بهمن
لیكك استان كهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۵ و سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵ را تجربه كردند.
در محمله استان فارس دو زلزله به بزرگای ۳ در عمق ۱۰ كیلومتری رخ داد و كانون آن در ۲۵ كیلومتری محمله، ۲۶ كیلومتری علامرودشت و ۲۹ كیلومتری وراوی این استان گزارش شد.1398/11/05
14:28:25
5.0 / 5
4335
تگهای خبر: پژوهش
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲