معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور:

سهم بانوان در مراكز نوآوری چشم گیر است

سهم بانوان در مراكز نوآوری چشم گیر است

به گزارش لیمو بلاگ معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در مورد كارخانه نوآوری با اشاره به اینكه سهم بانوان در این مراكز بسیار چشم گیر است، اظهار داشت: دختران فارغ التحصیل جوان ما پر از ایده،  نوآوری و خلاقیت هستند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، كارخانه «نوآوری آزادی» در ماه های اخیر میزبان وزیران و مسؤلان از سازمان ها و نهادهای مختلف مانند رئیس كل بانك مركزی، وزیر نیرو و معاون پارلمانی رئیس جمهوری بوده است. معصومه ابتكار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری هم اخیرا با حضور در این زیست بوم فناوری و نوآوری از نزدیك با اقدامات این مركز آشنا شد.
«كارخانه نوآوری آزادی» مكانی برای پرورش ایده ها است. در این مكان استارت اپ ها حضور دارند تا با خلاقیت خود محصولی نوآورانه را به جامعه عرضه كنند.
معصومه ابتكار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور درباره اهمیت ایجاد كارخانه ها و پارك های نوآوری در كشور اظهار داشت: اینجا كانون امید، انرژی و فعالیت است. در این عرصه خلافیت، تفكر، ایده و تلاش حرف نخست را می زند. نسل تحصیلكرده جوانان ایرانی روز به روز با كیفیت بالاتر و با امید بیشتر در حال فعالیت در این عرصه هستند. پس راه اندازی و راه اندازی مكتن های اینچنینی زمینه خوبی برای فعالیت و پاسخگویی خیلی از نیازهای جامعه است.
ابتكار با اشاره به اینكه این حوزه یكی از گام های مهم در زمینه اقتصاد مقاوتی برای توانمندسازی اقتصاد ایران است، افزود: باید اینگونه كارخانه ها و پارك های فناوری را در كشور توسعه دهیم. چونكه این ایده ها هستند كه برای آینده بخش خصوصی در حوزه فناوری و خلاقیت زمینه های لازم را فراهم می آورد.
سهم بانوان در مراكز نوآوری چشم گیر است
وی اضافه كرد: راه اندازی كارخانه های نوآوری اقدامی اثرگذار از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است كه تلاشهای بسیاری در این حوزه انجام شد و هم اكنون نتایج آنرا برداشت می نماییم. امیدوارم این مراكز توسعه یابد و شاهد راه اندازی آنها در سایر استان ها باشیم.
ابتكار با اشاره به اینكه سهم بانوان در این مراكز بسیار چشم گیر است، اظهار داشت: دختران فارغ التحصیل جوان ما پر از ایده، نوآوری و خلاقیت هستند. آنها همینطور برنامه و نگاه دارند كه می تواند آنها را به سمت تولید محصولات مورد نیاز كشور هدایت كند. خوشبختانه با وجود سختی های موجود ناامید نشده اند و با تلاش و پشتكار فعالیت می نمایند.

1398/11/12
21:02:14
5.0 / 5
4825
تگهای خبر: تولید , سازمان , فناوری , كیفیت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳