با دقت بالا در پرواز؛

تولید ربات پرنده دقیق با استفاده از پرهای ۴۰ كبوتر

تولید ربات پرنده دقیق با استفاده از پرهای ۴۰ كبوتر

لیمو بلاگ: تعدادی از محققان با استفاده از پرهای 40 كبوتر و با الهام از شیوه پرواز این پرنده، ربات منحصر به فردی را ساخته اند كه با زیبایی و دقت پرواز می كند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از گیزمودو، ربات مورد اشاره كه PigeonBot نام دارد، قدرت مانور زیادی دارد كه تاكنون در ربات های پرنده كمتر مشاهده شده است.
از جمله توانایی های این ربات تازه می توان به شیرجه زدن، سوار شدن بر روی باد بمنظور افزایش كارآیی و چابكی اشاره نمود.
محققان دانشگاه استنفورد می گویند طراحی این ربات جدید در آینده الهام بخش تولید ربات های جدیدی می شود كه قادر به تقلید از حركت های ظریف انواع حیوانات و به خصوص پرندگان خواهند بود.
مهندسان هوا فضا می گویند در آینده با الهام از بال ها و پرهای كبوترها، تولید ربات های پرنده پیشرفته ای ممكن می شود كه كنترل هر یك از بال های آنها با حركات متفاوت از بال دیگری بسادگی مقدور خواهد بود و تفاوت زاویه و نحوه قرارگیری این بال ها در هوا حركات پیچیده ای را برای این پرنده ها ممكن می كند.
برای ارتقای قابلیت های مانور این ربات از اسكنرهای پیشرفته محیطی و نیز میكروسكوپ های جدید جهت بررسی دقیق بدن و پوشش پر كبوترها و طراحی یك اسكلت بسیار شبیه به آنها استفاده شد و در نهایت تلاش شد پرهای كبوترها به روشی كاملاً مشابه با پوشش طبیعی بدن این پرندگان به این اسكلت پیوند زده شود. سپس پروانه، دم مصنوعی و مجموعه ای از حسگرها و كنترل كننده ها به مجموعه یاد شده افزوده شد.


منبع:

1398/11/20
13:52:29
5.0 / 5
4429
تگهای خبر: تولید , دانشگاه
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱