در راستای مقابله با شیوع ویروس كرونا صورت پذیرفت

ساخت سیستم یونیزه كننده هوا برای ضدعفونی كردن محیط

ساخت سیستم یونیزه كننده هوا برای ضدعفونی كردن محیط

لیمو بلاگ: پژوهشگران دانشگاه كاشان، در امتداد مقابله با انتشار ویروس كرونا، موفق به ساخت دستگاهی پیشرفته برای ضدعفونی و یونیزه كردن هوا و محیط بیمارستان ها شدند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، دكتر مسعود همدانیان، رئیس پژوهشكده علوم و فناوری نانوی دانشگاه كاشان اظهار داشت: این دستگاه با یونیزه كردن هوا موجب ضد عفونی كردن محیط می شود.

همدانیان با اشاره به اینكه خاصیت اكسیدكنندگی هوای یونیزه موجب میكروب زدایی، گندزدایی و ضدعفونی شدن محیط می شود، اظهار نمود: ضدعفونی كنندگی و گندزدایی با هوای یونیزه به سبب ماهیت گازی شكل آن می تواند به صورت كامل تمامی سطوح غیرقابل دسترس و قابل دسترس را پاكسازی كند.

وی اشاره كرد: اكسیژن فعال می تواند با قابلیت اكسید كردن و پخش در فضا و همین طور خاصیت میكروب زدایی و گندزدایی به ضدعفونی كردن محیط بپردازد و مانع باقی ماندن كرونا این میهمان ناخوانده بر روی سطح، اشیاء و فضاهای سرپوشیده پرتردد شود.

وی توان مصرفی دستگاه را ۳۰۰ وات عنوان نمود و اضافه كرد: این دستگاه با میزان تولید اكسیژن فعال ۰ تا ۱۰ گرم در ساعت، دارای سیستم دمنده با امكان تنظیم دبی خروجی، سیستم كنترل میزان تولید اكسیژن فعال، نشانگر دیجیتال پارامترهای دستگاه و استفاده از تكنولوژی پلاسمای سرد است.

رئیس پژوهشكده علوم و فناوری نانوی دانشگاه كاشان اشاره كرد: حال باتوجه به حضور ویروس كرونا در كشورمان و از سویی اهتمام مسئولان و دست اندركاران به پاكسازی محیطی از ویروس، بهره گیری از این دستگاه می تواند ثمرات بسیاری را برای سلامت مردم كشورمان به دنبال داشته باشد.

همدانیان اظهار نمود: پاكسازی كامل و دقیق محیط های عمومی همانند مترو و اتوبوس ها، میكروب زدایی اتاق های بیمارستانی، ضدعفونی كردن محیط هایی همانند تالارها و سالن های همایش ها و سینماها، گندزدایی محیط های سرپوشیده پرجمعیت، اهتمام به پاكسازی و تصفیه هوای مكان های عمومی همانند بقاع متبركه و مساجد، ضدعفونی كردن محیط های ورزشی و سالن های آرایشگاهی، مدارس و دانشگاه ها، ساختمان های اداری و دولتی و... می تواند بطور جدی مورد توجه قرار گیرد و راهكار تمامی این موارد نیز بوسیله این چنین دستگاه هایی قابل اجرا خواهد بود.
منبع:

1398/12/25
15:45:35
5.0 / 5
3816
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴