در گفت وگو با لیمو بلاگ اعلام شد

تولید واكسن HPV در نیمه اول سال آینده

تولید واكسن HPV در نیمه اول سال آینده

لیمو بلاگ: رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با بیان این كه در سال 99 بیشتر در حوزه هوش مصنوعی و پزشكی ازراه دور و سلامت دیجیتال تمركز خواهیم كرد، از تولید واكسن HPV در نیمه اول سال 99 آگاهی داد.


حسین وطن پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه در سال آینده حوزه واكسن را به صورت ویژه دنبال خواهیم كرد، اضافه كرد: امید داریم واكسن HPV (پاپیلوم انسانی) در نیمه اول سال ۹۹ تولید شود و وزیر هم قول داده است كه این واكسن در برنامه واكسیناسیون كشوری قرار گیرد.
ایشان سپس اشاره كرد: امسال در حوزه سلامت دیجیتال نشست هایی برگزار شد، اما واقعیت این است كه نتوانستیم كار جدی در این عرصه انجام دهیم و نیاز به بخشنامه ای داشتیم كه این بخشنامه را تدوین كردیم كه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رفته و امیدواریم مجوز دریافت كند. سال ۹۹ سال سلامت دیجیتال خواهد بود و بیشتر می توانیم از ظرفیت شركت های این حوزه استفاده نمائیم.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت اشاره كرد: سال ۹۹ بیشتر در حوزه هوش مصنوعی و پزشكی ازراه دور و سلامت دیجیتال تمركز خواهیم كرد كه این سه حوزه با فناوری اطلاعات در ارتباط هستند.
بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، HPV یا پاپیلوم انسانی، الان شایعترین بیماری مقاربتی عصر حاضر است كه به سبب روابط محافظت نشده رخ می دهد و مردان بیشترین عامل انتقال این بیماری هستند و مهمترین عواقب مبتلاشدن به این ویروس، بروز سرطان دهانه رحم است.
ویروس HPV یا پاپیلوم انسانی، بیش از ۱۰۰ نوع یا سوش مختلف دارد. بیش از ۸۰ درصد افراد مبتلا به HPV علایم قابل مشاهده ای در بدن ندارند و تعداد كمی دارای علایم هستند. مهمترین علامت مبتلاشدن به ویروس HPV ایجاد زگیل در نواحی از بدن مانند دست، پا، سر و گردن و نیز در ناحیه تناسلی است. بیشتر عفونتهای HPV به مرور زمان برطرف می شوند یا به سبب ضعیف شدن در بدن تاثیر نمی گذارند؛ اما اگر بدن نتواند عفونت ویروس را پاك كند، پایداری طولانی مدت ویروس در بدن ممكنست منجر به تغییرات پیش سرطانی شود كه در صورت عدم درمان بعضی از این تغییرات با گذشت زمان به سرطان همچون سرطان دهانه رحم، سرطان آلت تناسلی، سرطان مقعد، سرطان دهان، سرطان زبان، سرطان گلو و بعضی از دیگر سرطان ها (عمدتا بسته به رفتارهای جنسی) تبدیل می شوند.
منبع:

1398/12/29
15:29:59
5.0 / 5
3505
تگهای خبر: پزشكی , تولید , سازمان , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان لیمو بلاگ