ارسال 98 طرح برای ساخت اسباب بازی های خلاقانه نانویی

ارسال 98 طرح برای ساخت اسباب بازی های خلاقانه نانویی

لیمو بلاگ: با بیان فراخوان ارسال طرح به مسابقه طراحی و ساخت اسباب بازی های خلاقانه نانو، تعداد 98 طرح از طرف شركت كنندگان ارائه شده است.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری نانو با همكاری "آی چلنج" با هدف توسعه كاربردهای نانو فناوری در صنعت اسباب بازی مبادرت به برگزاری مسابقه طراحی و ساخت اسباب بازی های خلاقانه نانو كرده است.
این مسابقه در سه محور "كاهش هزینه تولید اسباب بازی با استفاده از فناوری نانو"، "افزایش كیفیت اسباب بازی ها با كمك فناوری نانو" و "طراحی و ساخت اسباب بازی جدید بر پایه یكی از كاربردهای فناوری نانو" در نظر گرفته شده است. سبك سازی، استواری بخشی، ایجاد خواص ضدباكتری، ضدحریق، آبگریزی، آبدوستی، آنتی استاتیك، چاپ پذیری، رنگ پذیری و ضدسایش همچون خاصیت هایی است كه می توان با استفاده از فناوری نانو در اسباب بازی ها ایجاد كرد.
در مرحله اول این رقابت ۹۸ طرح از طرف ۶۴ تیم و یا شركت، به دبیرخانه این مسابقه ارسال شد.
از میان تیم های ارائه دهنده این طرح ها، ۲۸ تیم مربوط به دانشجویان، ۱۸ تیم مربوط به افراد شاغل در بخش خصوصی، ۳ تیم از بخش دولتی، ۴ تیم از اعضاء هیات علمی دانشگاه ها و ۱۱ تیم نیز از سایر بخش ها بوده اند. گروه مهندسی مكانیك با ۱۱ تیم، بیشترین سهم شركت كنندگان و پس از آن فیزیك و نانوفناوری با ۱۰ تیم قرار دارند.
شیمی و مهندسی شیمی با ۹ تیم، هنر و معماری با ۸ تیم، مهندسی مواد با ۷ تیم و علوم انسانی با ۵ تیم در رتبه های بعدی قرار دارند. ۱۴ تیم نیز از دیگر رشته ها در این رقابت حضور داشتند.
در این رقابت میان شركت كنندگان ۱۰ شركت و ۲۶ نفر نیز به صورت انفرادی حضور دارند. بررسی مدارك علمی ارسال كنندگان طرح ها نشان میدهد كه ۲۷ طرح از طرف افراد دارای مدرك كارشناسی، ۲۳ طرح نیز از گروه دارندگان مدرك كارشناسی ارشد و ۱۲ طرح نیز توسط افراد دارای مدرك دكتری به دبیرخانه ارسال شده است و ۲ طرح نیز مربوط به دارندگان مدرك دیپلم بوده است.
بعد از بررسی و داوری طرح ها و ایده ها، برگزیدگان این مسابقه متعاقبا معرفی خواهند شد.
منبع:

1399/01/20
19:01:57
5.0 / 5
3208
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴