رئیس دانشگاه خبر داد

دو اولویت دانشگاه امیركبیر برای تحقق شعار سال

دو اولویت دانشگاه امیركبیر برای تحقق شعار سال

به گزارش لیمو بلاگ رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: این دانشگاه برای تحقق شعار سال دو محور افزایش قراردادهای صنعتی و توسعه شركت های دانش بنیان و واحدهای فناور و نوآور را در دستور كار خود قرار داده است.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، دكتر سید احمد معتمدی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیركبیر به مبحث توسعه و افزایش قراردادهای صنعتی تاكید گردیده است و باتوجه به اینكه سالجاری از جانب مقام معظم رهبری بعنوان سال جهش تولید نامگذاری شده است این دانشگاه افزایش قراردادهای صنعتی را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.
وی با اشاره به اینكه دانشگاه ها مستقیما در بخش تولید حضور ندارند، اظهار داشت: اما با اجرای قراردادهای صنعتی شروع خیلی از تولیدات از دانشگاه خواهد بود چونكه دانش فنی لازم از جانب جامعه دانشگاهی ایجاد می شود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر عنوان كرد: برنامه داریم امسال تعداد قراردادهای صنعتی این دانشگاه افزایش قابل توجهی داشته باشد.
دكتر معتمدی با اشاره به اینكه توسعه شركت های دانش بنیان و واحدهای فناور و نوآور در دانشگاه ها همچون دانشگاه صنعتی امیركبیر می تواند نقش موثری در تحقق شعار سال داشته باشد، اضافه كرد: تعداد شركت های دانش بنیان و واحدهای فناور و نوآور دانشگاه صنعتی امیركبیر از مرز 200 واحد گذشته است و برنامه داریم تا آخر سال 99 تعداد این واحدها از مرز 300 واحد هم عبور كند.
وی افزود: در شركت های دانش بنیان و واحدهای فناور و نوآور این دانشگاه عموما اساتید، دانشجویان و فارغ التحصلان دانشگاهی فعالیت می نمایند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه ارزش افزوده محصولات شركت های دانش بنیان و واحدهای فناور و نوآور دانشگاه بسیار زیاد است، اظهار داشت: وجود بروكراسی های اداری یكی ازمشكلات اساسی تولیدكنندگان است و برای تحقق جهش تولید در كشور باید این نوع موانع برطرف شود.
وی تصریح كرد: باید مسیری فراهم گردد كه مشكلات بروكراسی اداری برای بخش تولید كم شود چونكه تولید كنندگان از این موانع نگرانی زیادی دارند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار نمود: مشكلات بروكراسی اداری واحدهای تولیدی را فرسوده كرده و هزینه های تولید آنها را هم بالا می برد این درحالی است كه برای واردات به كشور تسهیلات بسیار بیشتر است و توزیع كنندگان ترجیح می دهند از كالاهای خارجی استفاده می نمایند ازاین رو اگر می خواهیم جهش تولید داشته باشیم باید این نوع مسائل برای تولید كنندگان حل شود.
دكتر معتمدی با اشاره به اینكه مبحث نقدینگی یكی دیگر از مشكلات تولید كنندگان به حساب می آید، اظهار داشت: در كشورهای توسعه یافته صنعتی از جانب بانك ها به واحدهای تولیدی وام با سودهای پایین اعطا می شود این درحالی است كه در كشور ما وام هایی با سود 15 تا 25 درصد به واحدهای تولیدی عرضه می شود اما سود یك محصول به میزان سود وام نیست ازاین رو همین مساله سبب شده كه از ظرفیت تولید در كشور كاسته شود.
وی با اشاره به شیوع بیماری كرونا و تعطیلی خیلی از واحدهای صنعتی و تجاری در كشور اضافه كرد: در چنین شرایطی باید تسهیلات بیشتری برای واحدهای تولیدی ایجاد شود تا جهش تولید كاهش نداشته باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه امیركبیر، دكتر معتمدی عنوان كرد: شعار جهش تولید كه از جانب مقام معظم رهبری برای سالجاری تعیین شده فرصت خوبی است كه همه دستگاه های ذیربط ازجمه مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و دولت همت خویش را بر اصلاحات لازم در قوانین و فرآیندهای تولید بگذارند.1399/01/30
22:14:41
5.0 / 5
3006
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳