ساخت دستگاه تست پیل سوختی در كشور

ساخت دستگاه تست پیل سوختی در كشور

لیمو بلاگ: یكی از شركت های دانش بنیان ژنراتورهای هیدروژن كه به سبب تحریم و افزایش نرخ ارز، ورود آنها به كشور با محدودیت هایی روبه رو شده است را بومی سازی كرد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، ژنراتورهای هیدروژن همچون دستگاه هایی هستند که به سبب تحریم و افزایش نرخ ارز، ورود آنها به کشور با محدودیت هایی مواجه گردید، ولی یکی از شرکت های دانش بنیان دانش فنی تولید ژنراتورهای هیدروژن در دو نوع آلکالوئیدی و غشایی پروتون را با قیمت کمتر از یک دوم نمونه مشابه خارجی کسب کردند. این محصول کاربردهای متنوعی در طیف وسیعی از صنایع و مراکز دانشگاهی و پژوهشی دارد و آزمایشگاه ها، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی همچون مصرف کنندگان این دستگاه هستند.
محمد ژیانی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه این ژنراتورها در دو مدل تولید شدند، اشاره کرد: یک مدل آن "غشایی پروتونی" است که قیمت نمونه مشابه خارجی ژنراتور هیدروژنی مدل غشایی پروتون در حدود ۲۰۰ میلیون تومان است، ولی این محصول در این شرکت در بازه قیمت ۹۰ میلیون تومان عرضه می شود.
بگفته وی، قیمت مدل آلکالائین این ژنراتور نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ درصد از نمونه مشابه خارجی کمتر است.
ژیانی، دستگاه تست پیل های سوختی را دیگر محصول دانش بنیان این مجموعه معرفی نمود و اظهار داشت: این دستگاه تست، برای آزمایش انواع پیل های سوختی با سوخت هیدروژن و گاز اکسیژن به کار می آید. این پیل های سوختی در حوزه انرژی های نو به کار می روند.
وی تصریح کرد: با همکاری یکی از موسسات تابعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم باتوجه به زمینه های مساعد موجود، چند محصول دانش بنیان را صادر نماییم.
منبع:

1399/02/06
22:00:03
5.0 / 5
2916
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴