در گفت وگو با لیمو بلاگ اعلام شد

اختصاص تسهیلات صادراتی به دانش بنیان ها

اختصاص تسهیلات صادراتی به دانش بنیان ها

به گزارش لیمو بلاگ معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی با بیان این كه این صندوق علاوه بر لیزینگ داخلی، لیزینگ خارجی را برای تسهیل در امر صادرات محصولات شركت های دانش بنیان تعریف كرده است، اظهار داشت: پایگاه های صادراتی برای محصولات این شركت ها هم با همكاری صندوق نوآوری فعال می باشند و بخشی از هزینه های حضور شركت ها در این پایگاه را با همكاری معاونت علمی را تأمین می نماییم.


دکتر سیاوش ملکی فر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حمایت های ارزی از شرکت های دانش بنیان اضافه کرد: در این راستا در صددیم امسال خدمت و بسته ویژه صادرات شرکت های دانش بنیان و نیازهای صادراتی آنها را طراحی و عرضه نماییم.
وی راه اندازی پایگاه های صادراتی را ازجمله حمایت های این صندوق از صادرات محصولات دانش پایه این صندوق دانست و اشاره کرد: هم اکنون تعدادی پایگاه صادراتی که این پایگاه ها نیز جز شرکت های خصوص هست، تحت پوشش ما قرار دارند و این پایگاه ها در چند کشور پراکنده هستند.
ملکی فر با اعلان اینکه پایگاه های صادراتی "سوژو" مستقر در کشور چین و "باکو" مستقر در جمهوری آذربایجان تحت پوشش صندوق قرار گرفته است، یاداور شد: علاوه بر آن به زودی پایگاه صادراتی "استانبول" ترکیه تحت پوشش قرار خواهد گرفت ضمن آنکه پایگاه "قرقیزستان" در مرحله ثبت قرار دارد.
به گفته وی راه اندازی پایگاه های صادراتی در کشورهای "عراق، "هند"، "عمان" و "قطر" نیز در دستور کار قرار دارد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه این پایگاه ها مجموعه ای از خدمات را به شرکت ها ارائه می دهد، اشاره کرد: این خدمات متنوع از مارکتینگ تا بازار یابی و تبلیغات محصولات شرکت های دانش بنیان تا کمک به تبادلات ارزی و نقل و انتقالات ارز ناشی از صادرات را شامل می شود.
وی با تاکید بر اینکه پایگاه های صادراتی کارگزاران کاملا خصوص هستند، درباب ماهیت این پایگاه ها توضیح داد: با راه اندازی این پایگاه ها مثلثی از بخش خصوصی، شرکت های دانش بنیان و صندوق نوآوری و شکوفایی تشکیل شده است و عملکرد آن به این صورت است که بخش خصوصی به شرکت های دانش بنیان برای صادرات محصولات آنها خدماتی را ارائه می دهند و این شرکت ها در پذیرش و یا عدم پذیرش این خدمات آزاد هستند.
ملکی فر با از طرف دیگر با تاکید بر اینکه استفاده از این خدمات برای شرکت ها هزینه دارد، تصریح کرد: هر شرکتی که می خواهد در این پایگاه ها حضور داشته باشند، باید سالی 50 میلیون تومان بپردازد بدین جهت اگر صندوق نوآوری و شکوفایی به این مجموعه اضافه نمی شد کل هزینه ها باید از طرف شرکت ها پرداخت می شد.
معاون صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد: بمنظور ایحاد تسهیل در حضور شرکت های دانش بنیان در این پایگاه مقرر شده است که قسمتی از هزینه ها از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان یارانه و تسهیلات بلاعوض به شرکت های متقاضی پرداخت گردد.
به گفته وی، در صورتیکه شرکت های دانش بنیان برای بار اول موفق به فروش و صادرات محصولات خود شوند، برای دفعات دیگر خودشان می توانند هزینه ها را پرداخت کنند و نیازی به یارانه نخواهند داشت.
ملکی فر همین طور "لیزینگ صادراتی" را از دیگر خدمات صادراتی این صندوق نام برد و افزود: لیزینگ داخلی ما الان فعال شده و تا 80 درصد مبلغ قرار داد را در چارچوب تسهیلات 3 ساله و با کار مزد 9 درصد به شرکت ها اعطا می شود، لیزینگ خارجی این صندوق نیز فعال است مشروط بر اینکه مشتریان بتواند از صندوق ضمانت صادرات که فعال است، صمانت نامه‎ های لازم را دریافت کند.1399/02/08
14:10:37
5.0 / 5
3327
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳