تمدید ثبت نام فراخوان نوپاهای همگرا تا ۳۱ خرداد

تمدید ثبت نام فراخوان نوپاهای همگرا تا ۳۱ خرداد

لیمو بلاگ: با انتشار ویروس كرونا، مهلت ثبت نام در چهارمین فراخوان نوپاهای فناوری های همگرا تا 31 خردادماه 1399 تمدید گردید و متقاضیان تا این زمان می توانند نسبت به ارسال طرح های خود اقدام نمایند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، نوپاهای فناوری های همگرا (نوپا) همچون برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که به حمایت مادی و معنوی از تیم های فناور در حوزه فناوری های همگرا (NBIC) انجام می شود. منظور از فناوری های همگرا یا "انبیک" همگرایی و ترکیب فناوری نانو، زیست فناوری، فناوری اطلاعات و علوم شناختی با هم است.
باتوجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت ضوابط بهداشتی مهلت ثبت نام در چهارمین فراخوان نوپاهای فناوری های همگرا تا ۳۱ خرداد سال جاری تمدید گردید و متقاضیان شرکت در این فراخوان باید حداقل یک نمونه اولیه از طرح خود در حوزه فناوری های همگرا عرضه کنند.
طرح های ارسالی باید دارای جزء یا اجزایی باشد که در ساخت آنها دست کم از دو فناوری از فناوری های NBIC استفاده شده باشد و عملکرد محصول به هم افزایی و تعامل این فناوری ها وابسته باشد.
محور علمی برنامه، مطابق با گزیده ای از لیست کالاها و خدمات دانش بنیان، ویرایش ۱۳۹۸ انتخاب شده است. سرفصل های این ۶۱ محور شامل موارد زیر می شود:
فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی (شامل ۲۰ محور)
دارو و فراورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان (شامل ۱۵ محور)
مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری های شیمیایی (شامل ۸ محور)
ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته (۲ محور)
وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی (شامل ۶ محور)
سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فتونیک (شامل ۷ محور)
فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری (شامل ۳ محور)
"معرفی طرح های برگزیده با سرمایه گذاران، مشتریان و حامیان بالقوه"، "خدمات ارزیابی، مشاوره، منتورینگ و راهبری طرح های شرکت کننده"، "آموزش اصول کسب و کار، توسعه محصول، ارائه به سرمایه گذار" و "کمک به استقرار در فضای کار، ستاندن مجوزهای لازم و گرنت پژوهشی" همچون تسهیلات و حمایت هایی است که به برگزیدگان این رویداد اعطا خواهد شد.
منبع:

1399/02/16
13:45:29
5.0 / 5
2786
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴