رییس موسسه رازی تاكید كرد

نتایج تحقیقات دامپزشكی باید در سفره های مردم دیده شود

نتایج تحقیقات دامپزشكی باید در سفره های مردم دیده شود

لیمو بلاگ: رییس موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی با استقبال از انجام طرح مطالعاتی مشترك با هدف كاهش سقط جنین در دام كوچك اظهار داشت: تمركز موسسه رازی انجام تحقیقاتی است كه نتایج آن در سفره های مردم دیده شود.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، علی اسحاقی در نشست مشترك با مدیركل دامپزشكی استان قزوین كه در موسسه رازی برگزار شد، اظهار داشت: یكی از رسالت های موسسه رازی، انجام تحقیقات دامپزشكی است و از طرح های تحقیقاتی با رویكرد كاربردی استقبال می كند.
وی با اشاره به اینكه مباحث متعددی در زمینه تحقیقاتی دامپزشكی وجود دارد كه بخشی از آنها را همكاران ما در موسسه رازی پیگیری و دنبال می كنند، اضافه كرد: مهمترین سوژه در تحقیقات دامپزشكی دنبال كردن مباحثی است كه نتیجه آن در سفره های مردم دیده شود، به همین علت رویكرد اصلی ما بعنوان متولی تحقیقات دامپزشكی كشور، تمركز بر این دسته از تحقیقات است.
اسحاقی شكل گیری شورای تحقیقات در موسسه رازی را تلاشی برای دستیابی به این مهم برشمرد و تصریح كرد: در این شورا تنها به طرح های تحقیقاتی كاربردی بودجه تعلق می گیرد كه نشان داده است تمام تلاش ما پرهیز از هزینه كرد در موضوعات فاقد خروجی مشخص و كاربردی است.
رئیس موسسه رازی همین طور از اختصاص بودجه به طرح های تحقیقاتی پیشنهادی از طرف سازمان دامپزشكی آگاهی داد و اشاره كرد: با عنایت به اینكه موسسه رازی متولی تحقیقات دامپزشكی كشور است، شایسته است انجام پژوهش های این بخش به موسسه سپرده شود؛ ضمن اینكه تامین اعتبار طرح ها را باز خودمان به عهده می گیریم.
ایشان سپس با تاكید بر اینكه تمركز این مجموعه بر انجام تحقیقاتی است كه نتیجه آن در سفره های مردم دیده شود، از اجرای طرح مطالعاتی مشترك با اداره كل دامپزشكی استان قزوین در زمینه جلوگیری و كاهش سقط جنین در دام كوچك (بز و گوسفند) استقبال كرد.
1397/09/25
14:35:28
5.0 / 5
4791
تگهای خبر: پزشكی , پژوهش
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴