راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری امیركبیر

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری امیركبیر

به گزارش لیمو بلاگ مدیر مركز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: با همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیركبیر و ماموریتی كه درباب تاسیس صندوق پژوهش و فناوری تعریف كردند، از حدود یك سال قبل مقدمات ایجاد صندوق پژوهش و فناوری آماده و مذاكرات بمنظور انتخاب سهامداران بخش خصوصی شروع شد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر حسین خالقی با بیان این خبر اظهار نمود: بر طبق مصوبه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، در تاریخ اول اردیبهشت سالجاری مصوبه تاسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر دریافت شده و مجوز راه اندازی این صندوق هم بزودی صادر خواهد شد.

وی تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر یک صندوق ۱۰۰ میلیارد ریالی خواهد بود که در این صندوق به جز دانشگاه، چند شرکت معتبر از بخش خصوصی سهامدار هستند و سهم دانشگاه در این صندوق ۳۴ درصد است.

مدیر مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر یکی از بازوهای مدیریت فناوری و توسعه نوآوری و مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، جهت پشتیبانی از طرح ها و ایده های فناورانه دانشگاه خواهد بود و راه اندازی این صندوق به تکمیل فرایند تجاری سازی و تبدیل ایده به محصول و ورود محصولات به بازار کمک خواهد نمود.

دکتر خالقی اظهار نمود: بر مبنای اساسنامه صندوق های پژوهش و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر می تواند فعالیت های متنوعی همچون عرضه تسهیلات به صورت وام، سرمایه گذاری در طرح های فناورانه، لیزینگ و صدور ضمانت نامه را انجام دهد.

بر مبنای اعلام دانشگاه امیرکبیر، وی ادامه داد: این صندوق همینطور می تواند بعنوان کارگزار ارگان های دولتی عمل کند که همچون آن تسهیلات و اعتباراتی است که از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکتهای دانش بنیان عرضه می شود.
منبع:

1399/02/23
23:21:53
5.0 / 5
2684
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱