عرضه مجانی خدمات توانمندسازی به دانش بنیان های استانی

عرضه مجانی خدمات توانمندسازی به دانش بنیان های استانی

به گزارش لیمو بلاگ دبیر كارگروه ارزیابی شركت های دانش بنیان با اشاره به راه اندازی مراكز توانمندسازی در 6 استان اظهار داشت: این مراكز راهكارهای مناسب و دقیق برای رفع مشكلات و چالش های شركت های دانش بنیان عرضه می دهند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید محمد صاحبکار خراسانی اظهار نمود: یکی از اقداماتی مهمی که مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور انجام داده، عرضه خدمات توانمندسازی به شرکت های دانش بنیان و فناور با استفاده از ظرفیت های بومی در استان های مختلف است.
وی با اشاره به اینکه مرکز شرکت ‎ها و موسسات دانش بنیان در این راستا در سال 1398 در 5 استان "اصفهان"، "فارس"، "قزوین"، "یزد" و "کرمانشاه" مرکز توانمندسازی را به کمک پارک های علم و فناوری مبادرت به راه اندازی مراکز توانمندسازی کرده است، اضافه کرد: امسال تاسیس این مراکز در استان های دیگر را در برنامه داریم که از آن جمله می توان به مرکز توانمندسازی استان خراسان رضوی اشاره نمود که امسال به راه افتاده است و در آینده نزدیک این مراکز در استان های "آذربایجان شرقی"، "خوزستان"، "البرز" و "زنجان" فعال خواهند شد.
صاحبکار، برگزاری دوره های آموزشی و نشست های پرسش و پاسخ تخصصی، با استفاده از ظرفیت بومی هر استان را از وظایف مراکز توانمندسازی استانی دانست و تصریح کرد: در این مراکز، شرکت های دانش بنیان و فناور می توانند مسائل و مشکلات خویش را با مشاوران بومی و متخصص به صورت حضوری مطرح کرده و از راهکارهای مناسب و دقیق، جهت رفع مشکلات و افزایش توانمندی شرکت خود به صورت مجانی بهره مند شوند.
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان از توسعه همکاری مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به برنامه صندوق نوآوری و شکوفایی برای توسعه فعالیت در استان ها، توافق لازم انجام شده است. بنابراین شرکت های دانش بنیان و فناور می توانند با رفتن به مراکز توانمندسازی استان خود، از خدمات توانمندسازی مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان و صندوق نوآوری و شکوفایی در چارچوب عرضه مشاوره های کسب و کار، برگزاری دوره های آموزشی و نشست های پرسش و پاسخ تخصصی بهره مند شوند.
وی در ارتباط با استفاده شرکت های دانش بنیان و فناور از این خدمات اشاره کرد: در سه ماه انتهایی سال 98 بیشتر از 600 جلسه مشاوره و 25 نشست پرسش پرسش و پاسخ در استان ها عرضه شده است که بیشتر از 700 نفر از این نشست ها بهره مند شده اند.1399/03/02
22:16:43
5.0 / 5
3088
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳