كاشی با قابلیت خود تمیز شوندگی و تصفیه هوا تولید می شود

كاشی با قابلیت خود تمیز شوندگی و تصفیه هوا تولید می شود

لیمو بلاگ: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از طرح تولید محصولات كاشی و سرامیك با قابلیت تصفیه هوا و خود تمیزشوندگی حمایت می كند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، شبکه تحقیق و توسعه موسسه دانشمند بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در یکی از تازه ترین پروژه های علمی خود، «طرح تولید محصولات کاشی و سرامیک با قابلیت تصفیه هوا و خود تمیزشوندگی» را آغاز نموده است.
این طرح در پاسخ به نیازهای یکی از شرکت های تابعه بنیاد مستضعفان است که بعد از نیازسنجی و تعیین دقیق و علمی خاصیت های محصول مورد نظر الان با همراهی یکی از شرکت های دانش بنیان همکار شبکه تحقیق و توسعه دانشمند در حال انجام می باشد و پیش بینی می شود بعد از تکمیل مراحل تحقیقاتی و آزمایشی، این محصول دانش بنیان قابلیت عرضه به بازار را داشته باشد.
به دلیل گسترش بیش از پیش جمعیت در جهان و به دنبال آن رشد بسیار سریع زندگی ماشینی و صنایع مختلف، عوامل آلاینده به طرز فزاینده ای در حال افزایش بوده و آلودگی هوا بعنوان یکی از چالشهای بزرگ زندگی امروزی و از نتایج صنعتی شدن، زندگی بشر را تهدید می کند.
با توجه به اینکه آلودگی هوا معضل اصلی شهرهای بزرگ است، در بیشتر کشورها، ارگانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی، برای حل این مشکل دست به کار شده اند. علاوه بر اینکه مسئولیت اجتماعی سازمان ها ایجاب می کند تا به این حوزه وارد شوند، تولید کاشی کاهنده آلودگی هوا و خود تمیزشونده منجر به ترغیب سازمانها، نهادها و مردم به استفاده از این محصولات (Anti-Air Pollution) در نمای ساختمان برای ایجاد هوای پاک، خواهد شد. از سویی دیگر پدیده خود تمیز شوندگی این محصولات منجر به کاهش هزینه، صرفه جویی قابل توجه درانرژی و استفاده از شوینده ها و کاهش خطرات برای سلامتی مردم خواهد شد.


منبع:

1399/03/30
13:02:05
5.0 / 5
2607
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴