تأثیر بنفشه ایرانی روی درمان یك نوع سرطان

تأثیر بنفشه ایرانی روی درمان یك نوع سرطان

لیمو بلاگ: تحقیقات پژوهشگران كشور نشان داد كه بنفشه ایرانی روی سلول های سرطانی تاثیر دارد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری، پژوهشگران دانشگاه اصفهان و پژوهشگاه رویان اصفهان تحقیقاتی روی گیاهان برای کنترل سرطان سینه شروع کردند. در راه این تحقیقات گروهی از پپتیدهای حلقوی گیاهان نظر آنها را جلب کرد.
این ترکیبات بطور طبیعی همچون عوامل دفاعی در گیاهان محسوب می شود. تحقیقات روی آنها پرده از خواص ضد سرطانی آنها برداشت. آنها تحقیقات خودرا بطور تخصصی روی بنفشه ایرانی ادامه دادند.
کامران قائدی مجری این طرح پژوهشی اظهار داشت: تحقیقات ما نشان داد که عصاره گیاهی بنفشه ایرانی بر سلول های سرطانی سینه تاثیر دارد به شکلی که رشد آنها را کاهش یا متوقف می کند.
وی اضافه کرد: بافت های سرطانی دارای سلول های بنیادی سرطانی هستند که با انجام عمل جراحی و برداشتن این توده این سلول های بنیادی سرطانی باقی می مانند و مجدد رشد می کنند. پس استفاده از یک درمان مکمل می تواند اثربخش باشد.
وی افزود: عصاره گیاهی بنفشه ایرانی همان درمان مکمل است که روی رشد سلول های بنیادی سرطان سینه اثر می گذارد. به دنبال آن هستیم تا به زودی این دارو وارد بازار شود.


منبع:

1399/04/23
12:06:34
5.0 / 5
2293
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲