تولید صفحه آلومینیومی تصفیه آب با نور خورشید

تولید صفحه آلومینیومی تصفیه آب با نور خورشید

لیمو بلاگ: پژوهشگران دانشگاه راچستر و ارتش آمریكا با همكاری یكدیگر صفحه آلومینیوم ویژه ای را ساخته اند كه با بهره بردن از قوانین جاذبه و نور خورشید آب را تصفیه می كند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از نیواطلس، دسترسی به آب قابل شرب به خصوص در مناطق دورافتاده و در شرایط جنگی چالشی اساسی است. از همین رو پژوهشگران صفحه ای آلومینیومی و خاص ابداع نموده اند که از نور خورشید برای تصفیه آب با کیفیت بالا بهره می گیرد.
در این روش آسان و کم هزینه از گرما و انرژی نور خورشید برای نابودی املاح بیماری زای آب استفاده می شود. همین طور تابش پالس های لیزری کوتاه برد بر روی سطح کانال بندی شده آلومینیوم به تصفیه آب کمک می نماید. تیرگی سطح آلومینیوم و شیب ملایم آن جذب انرژی خورشید و ته نشین شدن و جدایی املاح مضر به کمک نیروی جاذبه را تسهیل می کند. در نهایت آنچه که در آخر به دست می آید آب شرب با کیفیت بالاست.
با قرار دادن این سطح آلومینیومی مقاوم و دارای عمر طولانی در آب های محیطی می توان آنها را تصفیه کرد. در آزمایش های انجام شده این فناوری برای جدا کردن ادرار، فلزات سنگین، گرد و خاک و گل و لای، مواد شوینده و گلیسیرین و انواع رنگ از آب با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است.


منبع:

1399/04/24
14:08:12
5.0 / 5
2281
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴