همكاری دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم با ایران خودرو جهت توسعه محصولات با رویكرد فناورانه

همكاری دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم با ایران خودرو جهت توسعه محصولات با رویكرد فناورانه

به گزارش لیمو بلاگ مدیركل دفتر ارتباط جامعه با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،  تدوین شاخص ها، دریافت اطلاعات قراردادها، تجزیه و تحلیل و مستندسازی وضعیت قراردادهای ارتباط با صنعت را از اركان پایش و ساماندهی قراردادهای ارتباط با صنعت برشمرد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمدسعید سیف در یازدهمین نشست مشترک مدیران ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور با صنایع و دستگاه های اجرایی که بامداد امروز (چهارشنبه) به صورت مجازی در محل سالن شهدای جهاد علمی برگزار شد، با اشاره به گزارش پایش وضعیت قراردادهای سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ اظهار داشت: گزارش این قراردادها در وبسایت به نشانی industry.msrt.ir قابل رؤیت است و آخرین فرصت برای تکمیل و ارسال گزارش ها آخر تیرماه سالجاری بود که تابحال بیشتر از ۲۵ دانشگاه و پژوهشگاه گزارش پایش قراردادهای خویش را ارسال کرده اند.

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم درمورد امریه های ارتباط جامعه و صنعت اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹، چهار اعزام در دی و اسفند ۹۸ و اردیبهشت و تیر ۹۹ داشته ایم که در مجموع ۱۳۷ امریه جذب و تعداد ۶۹ مؤسسه از سهمیه ها بهره برده اند.

وی در زمینه توسعه دوره های مهارت افزایی اظهار نمود: شناسایی سازمان ها و مراکز تخصصی مناسب برای مشارکت در این عرصه، تدوین روش های همکاری و اقدامات اجرایی در سطح استان، همکاری با سازمان ها و دستگاه های اجرایی جهت مشارکت در برگزاری دوره ها و دریافت و ثبت اطلاعات و اطلاع رسانی مناسب به وزارت عتف از اهداف توسعه این دوره ها به حساب می آید.

دکتر سیف با اشاره به اقدامات مناسب جهت اجرای طرح رصد اشتغال اظهار داشت: شناسایی فارغ التحصیلان و دریافت اطلاعات مورد نیاز وضعیت اشتغال آنها، ثبت اطلاعات اشتغال فارغ التحصیلان در سامانه مپفا، مستندسازی و تجزیه و تحلیل وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان، تدوین و اجرای برنامه های مورد نیاز جهت بهبود وضعیت اشتغال آنها و شناسایی ظرفیت های اشتغال منطقه و استان از اقدامات انجام شده در این راستاست.

وی در مورد وظایف مراکز هدایت شغلی و کاریابی های تخصصی اضافه کرد: خدمات کاریابی، عرضه خدمات مشاوره، توسعه و بهبود دوره های کارآموزی، توسعه دوره های مهارت آموزی، امور مربوط به بیمه بیکاری، برگزاری نمایشگاه های کار و معرفی افراد کارآفرین به مراکز همچون وظایف این مراکز است.

دکتر سیف در زمینه پشتیبانی از طرح های مزیت استانی و جهش تولید تصریح کرد: در بخش طرح های مزیت استانی حدود ۶۰ طرح تا ۳۱ تیرماه دریافت شد که ۲۴ طرح در فهرست اولویت های بنیاد ملی نخبگان قرار گرفت و در بخش طرح های جهش تولید ۴۵ طرح دریافت و ۱۲ طرح در فهرست اولویت های بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم درمورد وظایف دانشگاه ها در جهت طرح های مزیت استانی اضافه کرد: همکاری مجموعه دانشگاه در اجرای طرح مزیت استانی، برگزاری جلسات با حوزه های در رابطه با طرح، فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی و کارآموزی دانشجویان، همکاری با پارک های علم و فناوری و استانداری و ارسال گزارش مستمر از فعالیت ها برای دفاتر ارتباط با صنعت و بنیاد ملی نخبگان از وظایف دانشگاه ها و پژوهشگاه ها است.

وی در ادامه سخنان خود در مورد همکاری مشترک با سایر سازمان ها عنوان کرد: همکاری مشترک با سازمان حفاظت محیط زیست جهت بهره گیری از ظرفیت های نرم افزاری و آزمایشگاهی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در راه کاهش چالش های زیست محیطی و طرح ریزی برای تدوین و اجرای مناسب طرح مپسا یعنی مدیریت آلایندگی های زیست محیطی انجام شد و همینطور همکاریهای مشترک با شرکت ایران خودرو جهت توسعه محصولات این شرکت با رویکرد فناورانه از دیگر همکاریهای مشترک به حساب می آید.

بر اساس اعلام وزارت علوم، دکتر سیف در انتها با اشاره به فعالیتهای اصلی دفتر ارتباط با جامعه و صنعت اظهار داشت: فعالیت ها در دو بخش فضای مجازی و هماهنگی جلسات انجام می شود که در حوزه فضای مجازی انعکاس اخبار و اطلاع رسانی در مورد نشست های ارتباط دانشگاه با صنعت انجام شد و در هماهنگی جلسات هم هماهنگی های اولیه و اطلاع رسانی در مورد جلسات ارتباط با صنعت صورت گرفته است.1399/05/02
23:42:49
5.0 / 5
2062
تگهای خبر: پژوهش , تولید , خدمات , خودرو
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲