قبل از هك ۲ هفته اخیر؛

جاسوسی پیمانكاران توئیتر از چهره های مشهور لو رفت

جاسوسی پیمانكاران توئیتر از چهره های مشهور لو رفت

لیمو بلاگ: سال ها پیش از هك بی سابقه توئیتر كه دو هفته قبل رخ داد، برخی پیمانكاران توئیتر با دسترسی به ابزار داخلی این شركت از چهره های مشهور فعال در این شبكه اجتماعی جاسوسی می كردند.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ورج، گزارشی که توسط شبکه بلومبرگ انتشار یافته نشان میدهد پیمانکاران مذکور با سوءاستفاده از ابزار و امکانات داخلی توئیتر که به آنها دسترسی داشته اند از برخی چهره ای مشهور ورزشی، خوانندگان و غیره در این شبکه اجتماعی جاسوسی می کردند.
افشای این مساله به نگرانی های تازه ای در مورد میزان جدی گرفته شدن امنیت و حریم شخصی کاربران توئیتر توسط مدیران این شبکه اجتماعی دامن زده است.
ابزار مورد سوءاستفاده به کارمندان توئیتر امکان می دهد تا برای باز تنظیم یا ریست کردن حساب های کاربری یا واکنش نشان دادن به انتشار محتوای غیرمجاز وارد عمل شوند. اما حالا مشخص شده این ابزار برای سوءاستفاده و هک حساب های مختلف نیز قابل استفاده می باشد و در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ برخی پیمانکاران و همکاران ثالث توئیتر با سوءاستفاده از این ابزار و به بهانه کمک کردن و راهنمایی اشخاص مشهور فعال در توئیتر به اطلاعات خصوصی آنها دسترسی یافته اند.
از جمله چهره های مشهوری که حساب شخصیشان در توئیتر بدین شیوه مورد سوءاستفاده قرار گرفته یک سبریتیئ آمریکایی بود که آدرس های آی پی و موقعیت مکانی وی به همین شیوه به صورت آنی و لحظه به لحظه سرقت شده است. توئیتر بسیار دیر متوجه این مساله شده و تلاش نموده از این نوع سوءاستفاده ها جلوگیری کند.
برخی از این پیمانکاران توسط شرکت Cognizant به توئیتر معرفی شده بودند و نکته جالب اینکه این شرکت باوجود رسوایی اخیر کماکان با توئیتر همکاری دارد. طبق گزارش بلومبرگ بیش از ۱۵۰۰ پیمانکار و کارمند به قابلیت های مربوط به تغییر در تنظیمات حساب های کاربری توئیتر دسترسی دارند.
توئیتر در واکنش به این خبر هرگونه سوءاستفاده این افراد از قابلیت هایی که در اختیار دارند را در یک ماه اخیر رد کرده است. این شرکت مدعی شده در صورت شناسایی هر مورد تخلف جدی همکاری خود با کارمند متخلف را اختتام داده و وی را اخراج می کند.
در جریان حمله هکری ۱۵ جولای به ۱۳۰ حساب کاربری مشهور توئیتر هکرها توانستند پیام هایی برای جمع آوری بیت کوین را در حساب های متعلق به بیل گیتس، الون ماسک، جوبایدن، باراک اوباما و غیره منتشر کنند و از این طریق صدها هزار دلار به جیب بزنند.


منبع:

1399/05/07
15:18:09
5.0 / 5
2180
تگهای خبر: شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲