مشاركت بالای استارتاپ ها در نخستین نمایشگاه مجازی كشور در حوزه فناوری

مشاركت بالای استارتاپ ها در نخستین نمایشگاه مجازی كشور در حوزه فناوری

به گزارش لیمو بلاگ رئیس پارك فناوری پردیس با بیان این كه بیشتر از ۲۰ هزار نفر در رویدادهای نوآوری حضور دارند، اظهار داشت:  اینوتكس یكی از عناصر فعال اكوسیستم نوآوری است و نهمین دوره آن بعنوان نخستین نمایشگاه مجازی كشور از امروز شروع به كرد، درحالی كه صدها استارتاپ در آن مشاركت دارند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، مهدی صفاری نیا امروز در افتتاحیه نهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس۲۰۲۰ که به صورت مجازی در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد، با اشاره به اینکه از ۹ سال پیش که در زمینه برگزاری نمایشگاه اینوتکس شروع به فعالیت کردیم، امروز این نمایشگاه به بلوع خود رسیده است، اضافه کرد: اینوتکس از همان ابتدا فرزند زمان خودش بود؛ آن زمان که کشور احتیاج به انتقال تکنولوژی داشت اینوتکس هم با محوریت انتقال تکنولوژی و رفع نیاز کشور آغاز به کار کرد، ولی پس از آن هم مبحث صادرات عنوان شد که اینوتکس با محوریت صادرات و همکاریهای فناورانه بین کشورها برگزار گردید.
وی با تاکید بر اینکه اینوتکس در زمینه صادرات و همکاریهای بین المللی محصولات شرکت های دانش بنیان نقش آفرینی کرده است، اظهار نمود: از سال ۹۳ اینوتکس با مبحث پیشرفت های کشور و ایجاد اکوسیستم فناوری و نوآوری برگزار گردید و از همان زمان مبحث شتابدهنده های نوآوری، استارتاپ ها، صندوق های نوآوری و خطر پذیر عنوان شد که این فرهنگ سازی در اینوتکس هم به وجود آمد.
صفاری نیا، با اشاره به اینکه از همان زمان صدها و هزاران تیم به فعالیتهای نوآورانه در دانشگاه ها وارد شدند، افزود: دغدغه فعالیت استارتاپی که محرک اکوسیستم نوآوری هستند، شروع شد و عملا با رویدادهای نوآورانه ای که توسط پارک فناوری پردیس برگزار شد، بر مبنای آخرین آمار بیشتر از ۲۰ هزار نفر در بیشتر از ۶۰ شهر کشور شرکت داشتند که این نشان داده است عملا جریان نیروی انسانی وارد اکوسیستم نوآوری شده است.
رئیس پارک فناوری پردیس با تاکید بر اینکه از همان ابتدا دانشگاه ها در کنار پارک ها و مراکز رشد فعالیت خود در زمینه نوآوری را آغاز کردند، خاطرنشان کرد: امروز با فعال شدن عناصر کلیدی نوآوری در کشور شاهد می باشیم که اینوتکس توانسته محفلی برای جمع شدن بازیگران اکوسیستم نوآوری در جهت هم افزایی و پیشرفت کشور باشد.
صفاری نیا با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان بدون شبکه سازی و عناصر اکوسیستم نوآوری نمی توانند نقشی ایفا کنند و باید در تعامل کامل با نهادهای تأمین مالی، بازار و شرکت ها باشند، اضافه کرد: نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس به این اکوسیستم فناوری ونوآوری توجه ویژه ای کرده تا جریان هم افزایی در اکوسیستم نوآوری اتفاق بیفتد. اینوتکس یکی از عناصر فعال اکوسیستم نوآوری است که سال جاری بعنوان نخستین نمایشگاه مجازی برگزار می گردد و با این وجود صدها استارتاپ در آن مشارکت دارند.
وی با تاکید بر اینکه هم اکنون هزاران نفر این نمایشگاه را دنبال می کنند، خاطر کرد: این نشان داده است که اینوتکس بعنوان یکی از اجزای اکوسیستم نوآوری نقش افرینی کرده است.
به قول رئیس نمایشگاه اینوتکس، نمایشگاه سال جاری جریان زیست بوم را دنبال می کند، درحالی که مشارکت عناصر اکوسیستم نوآوری در این نمایشگاه آنلاین بیشتر از سال های گذشته است.
به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، نهمین نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰ از امروز تا شنبه به صورت مجازی برگزار می گردد.




منبع:

1399/05/23
23:53:04
5.0 / 5
1836
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳