پاكسازی نمای ساختمان با نانورنگ های فوق آب گریز سیمان

پاكسازی نمای ساختمان با نانورنگ های فوق آب گریز سیمان

لیمو بلاگ: رنگ فوق آب گـریز سیمان CSHP تولید شده از طرف پژوهشگران كشور علاوه بر آنكه موجب می شود اثرات ناخالصی های آب باران بر سطح باقی نماند بلكه با جذب گرد و غبار سبب پاكسازی سطح خواهد شد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، در شهرهای پرجمعیت و آلوده، آب باران حاوی ذرات معلق و آلاینده است که بعد از تبخیر سبب بروز لک روی نمای ساختمان می شود؛ چونکه ماهیت اسیدی آب باران در شهرها نیز در طولانی مدت می تواند منجر به تخریب نمای ساختمان ها می شود، این در حالیست که پوشش دهی سطوح و ایجاد خاصیت خودتمیزشوندگی راهکاری برای کاهش هزینه های شستشو و تمیزکاری است.
در این روش، سطح مورد نظر با مواد کم انرژی پوشش داده می شود تا ضمن افزایش زاویه تماس سطح، خاصیت آب گریزی آن بهبود یابد. پوشش آب گریز حاصل ضمن محافظت از سطح در مقابل انواع آلودگی ها و کثیفی های ناشی از گرد و غبار، از تثبیت لک جلوگیری می کند و نیاز به تکرار عملیات شستشو را به تعویق می اندازد.
در این راستا یکی از شرکت های فناور مبادرت به توسعه فناوری رنگ فوق آب گـریز سیمان CSHP کرده است که با ایجاد لایه ای سبب بروز رفتار فوق آبگریزی در سطح می شود. یعنی قطرات باران بعد از برخورد با نمای ساختمان روی آن غلتیده و به پایین می افتند. در چنین شرایطی نه فقط قطرات آب باران ناخالصی خودرا روی سطح باقی نمی گذارند، بلکه با جذب گرد و غبار موجود روی سطح، منجر به پاکسازی سطح می شوند. از طرفی باتوجه به نچسبیدن قطره به سطح، خاصیت اسیدی باران فرصت تخریب نما را نخواهد داشت.
استفاده از این فنآوری بسیار آسان و به صرفه بوده و به صورتی می توان اظهار داشت که آینده نمای ساختمان چنین رنگ هایی هستند.
به گزارش ستاد نانو، هر کیلو از این محلول توانایی پوشش دهی ۵ متر مربع را داشته و با بهره گیری از پیستوله می توان آنرا روی نمای ساختمان اسپری کرد که تا چهار ماه روی سطح ماندگاری دارد.
منبع:

1399/05/25
14:05:40
5.0 / 5
1861
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان لیمو بلاگ