در یك مراسم آنلاین؛

الون ماسك از تراشه خوانش مغز رونمایی نمود

الون ماسك از تراشه خوانش مغز رونمایی نمود

الون ماسك در یك مراسم آنلاین از تراشه جدید خوانش مغز متعلق به استارت آپ نورالینك رونمایی نمود كه در بدن یك خوك نصب شده است.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از پرس اسوسیشن، الون ماسک از نسخه جدید تراشه خوانش مغز رونمایی نمود که امیدوار است در آینده به افرادی با اختلالات عصبی کمک نماید.

این تراشه الان در یک خوک ایمپلنت شده است. مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس و تسلا این تراشه را در رویداد استارت آپ نورالینک به نمایش گذاشت. همین طور بنظر می رسد این شرکت تصمیم دارد نیروی انسانی جدید استخدام کند.
در این مراسم ویدئویی ماسک نمونه اولیه دستگاه را نشان داد که به اندازه یک سکه بزرگ است و در آینده می توان آنرا داخل جمجمه فرد ایمپلنت کرد. همین طور در این مراسم ماسک به ۳ خوک اشاره نمود که این تراشه در بدن یکی آنها ایمپلنت شده است.
او در این زمینه اظهار داشت: همانطور که می بینید این یک خوک کاملا سالم و خوشحال است.
به گفته ماسک این ایمپلنت ها دوماه قبل در بدن خوک نصب شده است. همین طور مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس، این تراشه را یک فیت بیت(دستبند هوشمند رصد سلامتی) برای مغز نامید است که سیم های ریزی دارد.
پیش ازاین نورالینک اعلام نموده بودبه دنبال تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا برای پروژه مذکور است. طی این پروژه پژوهشگران یک ایمپلنت کوچک با بیش از ۳ هزار الکترود ساختند که به رشته هایی انعطاف پذیر به اندازه یک دهم موی انسان متصل است و می تواند حدود هزار عصب را رصد کند.
همچنین الون ماسک در این مراسم تایید نمود هدف اصلی شرکت نورالینک توسعه تراشه برای کمک به افرادی است که نخاع آنها به شدت لطمه دیده است. اتراشه مذکور در حرف زدن، تایپ کردن و حرکت بااستفاده از امواج مغزی به آنها کمک می نماید.
همچنین در این مراسم ماسک از برنامه نویسان، مهندسان و به خصوص افرادی با سابقه اختراع دستگاه ها خواست برای استخدام به این شرکت مراجعه کنند.

1399/06/08
21:57:32
5.0 / 5
1524
تگهای خبر: آنلاین , پژوهش , سازمان , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴