انجمن های علمی دانشجویی در دوران شیوع كرونا،

كارهای انجمن علمی فیزیك دانشگاه امیركبیر

كارهای انجمن علمی فیزیك دانشگاه امیركبیر

لیمو بلاگ: دبیر انجمن علمی دانشجویی فیزیك دانشگاه صنعتی امیركبیر درباره كارهای این انجمن در دوران شیوع ویروس كرونا توضیحاتی ارائه داد.


فربد دشتی در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که با تعطیلی دانشگاه ها کوشیدیم برنامه های حضوری از پیش تعیین شده را به صورت مجازی پیش ببریم، اظهار داشت: در پروسه آنلاین کردن بعضی از دوره ها مشکلاتی وجود داشت. یکی از اشکالات این بود که انجمن های علمی تصمیم گرفتند سایتی را مستقلا مخصوص برگزاری دوره های آنلاین راه اندازی کنند. برای ستاندن مجوز راه اندازی این سایت از دانشگاه مشکلاتی وجود داشت. در نهایت دوره های ما در پلت فرم های دیگری انجام شد.
وی ادامه داد: یکی از دوره های برگزار شده ۴۰ ساعت آشنایی مقدماتی با برنامه نویسی پایتون مخصوص دانشجویان فیزیک و مهندسی انرژی بود. بعد از این دوره، دوره پیشرفته پایتون هم مقرر است اجرا شود.

این دانشجوی فیزیک درباره یکی دیگر از دوره های انجمن علمی این رشته اظهار داشت: دانشجویان ورودی ۹۸ مشتق و انتگرال در دبیرستان نخوانده بودند، بدین سبب ما دوره ای برای آموزش این مفاهیم به دانشجویان در روزهای شیوع ویروس کرونا برگزار کردیم. علاوه بر آن، جلساتی به صورت آنلاین در زمینه مکانیک کوانتومی انجام شد و منبع درسی ای برگزیده شد تا در هر جلسه یکی از دانشجویان قسمتی از منبع را مطالعه کرده و برای بقیه توضیح دهد.
دشتی افزود: قرار بود رصد هم اجرا شود که باتوجه به شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. جلساتی پیرامون برگزاری امتحانات و نحوه ارزیابی دانشجویان و مشکلات ترم کرونایی با مسئولین دانشگاه و در کنار سایر تشکل های دانشجویی انجام شد.

او در آخر درباره سوابق کارهای انجمن علمی فیزیک اظهار داشت: برگزاری کارگاه هایی همچون "هزار و یک شب زیر آسمان" با حضور بابک امین تفرشی عکاس نجومی و منجم بنام این حوزه به همراه سلسله جلسات کافه فیزیک جهت بحث و تبادل نظر دانشجویان فیزیک پیرامون مباحث روز این رشته و همین طور سلسله سمینارهای تخصصی فیزیک، رصدهای آموزشی نجومی را از سوابق این انجمن می توان نام برد.

منبع:

1399/06/09
12:38:37
5.0 / 5
2293
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵