بومی سازی تجهیزات امنیت اطلاعات از جانب محققان كشور

بومی سازی تجهیزات امنیت اطلاعات از جانب محققان كشور

به گزارش لیمو بلاگ یكی از شركت های دانش بنیان در جهت عرضه راهكارهای مطمئن برای تأمین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الكترونیكی محصولاتی را در زمینه زیرساخت كلید عمومی (PKI)، احراز هویت و هویت سنجی دیجیتال و امضای دیجیتال ارائه نمود.


به گزارش ایسنا، علی محمد میرخانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: ما در این شرکت دانش بنیان عرضه خدمات گوناگون در حوزه های زیرساخت کلید عمومی (PKI)، احراز هویت و هویت سنجی دیجیتال و عرضه راه کارهای مطمئن برای تأمین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الکترونیکی را در دستور کار خود قرار داده ایم و در زمینه طراحی و توسعه محصولات، خدمات و راهکارهای نوین مبتنی بر رمزنگاری، امضای دیجیتال، گواهی های الکترونیکی، توکن امضای دیجیتال پارس کی، سخت افزارهای امنیتی و راه اندازی زیرساخت کلید عمومی، فعالیت داریم.
وی تصریح کرد: محصول ParsVPN شرکت ما برای برقراری ارتباط امن کاربر با شبکه ای خصوصی در بستر یک شبکه عمومی و همینطور رفع مشکلات احراز هویت کاربر، حفظ محرمانگی و جامعیت اطلاعات در حال انتقال، طراحی شده است. این نرم افزار گواهی تاییدیه فنی از شورایعالی انفورماتیک دریافت کرده است.
میرخانی، توکن هوشمند امضای دیجیتال پارس کی را ماژول رمزکننده ای با رابط USB دانست و خاطرنشان کرد: این ماژول ترکیبی از امنیت، کارآیی، کاربری آسان، قابلیت حمل و صرفه اقتصادی را در اختیار کاربر قرار می دهد. پارس کی به صورت مستقل و بدون احتیاج به سخت افزارهای اضافی مانند کارت خوان، قابل استفاده می باشد و امکان تولید کلیدهای متقارن و نامتقارن، انجام عملیات رمزنگاری و امضای دیجیتالی به صورت On-Board در آن وجود دارد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، وی افزود: سامانه احراز هویت شرکت ما هم سرویسهای احراز هویت و امضای دیجیتال مبتنی بر PKE را عرضه می دهد. در این سامانه تنها با یکبار احراز هویت، کاربر می تواند از تمامی سامانه های سازمان بدون احتیاج به احراز هویت مجدد استفاده نماید. همچنین، مدیریت کاربران یکپارچه مشکلات مربوط به سرپرستی سامانه ها را به صورت قابل ملاحظه ای می کاهد. با تعریف یک کاربر، دسترسی کاربر در تمامی سامانه ها به صورت خودکار ایجاد می شود و با حذف دسترسی، در تمامی سامانه ها از ورود کاربر جلوگیری خواهد شد.1399/06/12
21:22:03
5.0 / 5
1776
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴