ورود فناوری فضایی به اهداف جهش تولید

ورود فناوری فضایی به اهداف جهش تولید

به گزارش لیمو بلاگ رئیس سازمان فضایی ایران در صفحه اینستاگرام خود از وارد شدن حوزه فضایی در تحقق اهداف جهش تولید اطلاع داد.


به گزارش ایسنا مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود آورده است: "در راستای تحقق اهداف جهش تولید، حوزه فضایی هم بعنوان یکی از محورهای راهبری تدوین شده در مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.
جا دارد از اعضای محترم کمیته صنایع نوین خانه ملت به خاطر توجه ویژه به فناوری‎های نوین و آینده ساز تشکر کنم".
او همینطور توضیح می دهد که بخش فضایی کشور مبتنی بر سند توسعه هوافضا مصوب شورایعالی انقلاب فرهنگی و برنامه ششم توسعه در حال فعالیت است و نقشه راه این حوزه هم بر طبق این اسناد تدوین شده است. حتی در شرایط تحریم های ظالمانه و سختگیرانه با همت و تلاش متخصصان، برنامه های توسعه این حوزه مطابق با جدول زمان بندی پیشبینی شده، پیش می رود و تلاش می نماییم تا این مسیر با شتاب بیشتر طی شود.
هم اکنون شاخص شفافی در دنیا برای مقایسه فعالیتهای کشورها وجود ندارد اما در سازمان فضایی، برنامه ای برای ترازیابی دقیق تر صنعت فضایی را در دستور کار داریم و در چند سال قبل همواره توسعه متوازن تمام ارکان زنجیره حوزه فضایی در برنامه ها لحاظ شده است.
وی ادامه می دهد: الان جمهوری اسلامی ایران جزو معدود کشورهای صاحب چرخه کامل فناوری فضایی است و این صنعت با دست توانمند جوانان این سرزمین، بومی شده است. حالا بیشتر از هر چیز احتیاج به یک همدلی و همگرایی برای تدوین این مسیر داریم.
منبع:

1399/06/22
12:56:03
5.0 / 5
2034
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲