رییس پارك فناوری پردیس خبر داد

فعالیت 2800 شركت دانش بنیان و 50 درصد اعضای بنیاد نخبگان در استان تهران

فعالیت 2800 شركت دانش بنیان و 50 درصد اعضای بنیاد نخبگان در استان تهران

به گزارش لیمو بلاگ رئیس پارك فناوری پردیس با اشاره به اینكه ۲۰ درصد از صنایع كشور، ۲۸۰۰ شركت دانش بنیان و ۵۴ مركز رشد در استان تهران مستقر شدند، اظهار داشت: برای شناسایی همه زنجیره تولید فناوری تلاش شد از ظرفیت كارگروه پژوهش و فناوری استان تهران استفاده نماییم.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، مهدی صفاری نیا امروز در اولین جلسه مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد، تکمیل زنجیره علم و فناوری را یکی از موضوعات مهم در حرکت علمی کشور دانست و اظهار داشت: این زنجیره از ایده و فکر آغاز می شود و به علم و فناوری و در نهایت به تولید و بازار منتهی خواهد شد.
صفاری نیا، دانشگاه ها، شتابدهنده ها، مراکز رشد، پارک های فناوری و شهرک های صنعتی را همچون زنجیره های تجاری سازی ایده تا محصول و توسعه بازار ذکر کرد و خاطرنشان کرد: بازیگران این زنجیره شرکت های صنعتی و فناور، نوپا و تیم های استارتاپی است.
وی تصریح کرد: ۵۰ درصد از اعضای بنیاد ملی نخبگان و ۵۰۰ دانشگاه و پژوهشگاه در استان تهران مستقر شدند، ضمن آنکه ۵۸ شتابدهنده، ۵۸ سرمایه گذار خطرپذیر و ۴۲ مرکز نوآوری و فضای کار اشتراکی در تهران و استان تهران مشغول فعالیت هستند.
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه همینطور ۵۴ مرکز رشد و هزار و ۲۲۷ تیم نوپا و نوآفرین در تهران و استان تهران مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: هم اکنون بیشتر از ۱۰ پارک علم و فناوری و ۲۸۲۶ شرکت دانش بنیان جزو زنجیره تجاری سازی در تهران و استان تهران به شمار می روند.

وی با اشاره به اینکه ۱۹ شهرک صنعتی در استان های تهران فعالیت می نمایند، خاطرنشان کرد: همینطور بر طبق آخرین آمار، ۲۰ درصد از صنایع کشور در شهر بزرگ تهران و استان های آن مستقر شدند.

صفاری نیا با اشاره به اینکه باید تعامل بیشتری بین اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری در تهران و استان تهران به وجود آید، اظهار داشت: همینطور ایجاد راهکارهای توسعه اشتغال در حوزه های فناوری و نوآوری از راه مدلهای توسعه کارآفرینی، ایجاد راهکارهای رفع موانع تولید فناورانه و اصلاح قوانین مرتبط، به وجود آوردن راهکارهای جذب سرمایه بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی در حوزه های فناورانه و ایجاد راهکارهای رفع نیازهای صنایع و نهادهای حاکمیتی استان به فناوری ها با رویکرد تمرکز در توان تولیدی شرکت های نوپا از عواملی هستند که می توانند در تعامل بیشتر اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری تأثیرگذار باشند.
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه همینطور برای تحقق این مورد نیاز است طرح های توسعه ای نواحی نوآوری در استان تهران پیاده سازی شود، خاطرنشان کرد: لازم است طرح های مدیریت اعتبارات تخصیص یافته برای توسعه فناوری و نوآوری در استان تهران برای تعامل بیشتر اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری با یکدیگر اجرایی و پیاده سازی شود.
منبع:

1399/06/23
13:36:41
5.0 / 5
1627
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳