اجرای طرح جامع گردشگری الكترونیك سبزوار و شهرهای مجاور در دوران پساكرونا

اجرای طرح جامع گردشگری الكترونیك سبزوار و شهرهای مجاور در دوران پساكرونا

به گزارش لیمو بلاگ طرح جامع گردشگری الكترونیك سبزوار و شهرهای مجاور بر مبنای پارامترهای شهر الكترونیك با رویكرد ارتقای صنعت توریسم داخلی و بین المللی در دوران پسا كرونا توسط پژوهشگران دانشگاه حكیم سبزواری اجرا می شود.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، مهندس زهره فصیح فر، عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری و مجری طرح دراین خصوص، اظهار داشت: طرح گردشگری الکترونیک شهر سبزوار بعنوان بزرگترین مرجع دو زبانه فارسی / انگلیسی گردشگری سبزوار فرصتی ویژه برای ارتقای صنعت توریسم داخلی و بین المللی و رونق کسب و کارهای حوزه گردشگری و صنایع دستی خواهد بود.
وی ادامه داد: معرفی جاذبه های گردشگری در حوزه های تاریخی، فرهنگی، گردشگری، هنری، آیین های سنتی و ادبیات، صنایع دستی، اکوتوریسم با عرضه نقشه جامع آنلاین، رزرو آنلاین اقامتگاه در شهرهای سبزوار، خوشاب، داورزن، ششتمد، روداب، جوین و جغتای، عرضه اطلاعات جامع به گردشگران بخصوص توریستهای خارجی و فروش محصولات صنایع دستی به صورت آنلاین و مجازی بر بستر اینترنت و سامانه های تحت وب در سرتاسر دنیا پیشبینی شده است.

عضو هیات علمی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به گسترش جهانی ویروس کرونا و اثرات اقتصادی آن بر صنعت توریسم در سرتاسر جهان، اظهار نمود: اجرای این طرح سبب حضور و ماندگاری توریست داخلی و بین المللی در شرایط پساکرونا در شهرستان و شهرهای مجاور و باعث رونق اقتصادی و تولید ثروت خواهد بود.
مهندس فصیح فر با اشاره به اینکه سبزوار از دیرباز به واسطه ظهور اندیشمندان و دانشمندان و صاحبان علم و صنعت و تجارت مورد توجه خاص و عام بوده است، اضافه کرد: قرار گرفتن در راه جاده ابریشم، گذرگاه زائرین و تجار و مرکز ورودی و خروجی شهرهای خراسان بزرگ، وجود کاروانسراهایی در راه جاده ابریشم، ابنیه های تاریخی بخصوص تنها خانه سالم دوره ایلخانی (منزل عظیمیان)، مدرسه فخریه با ۱۱۰۰ سال قدمت، بومگردی ها، اکوتوریسم و جاذبه های مختلف و متنوع، دارای پتانسیل زیادی است.
بر مبنای اعلام وزارت علوم، وی تصریح کرد: این طرح با همکاری کارگروه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی دفتر ارتباطات دکتر محبی نماینده سبزوار، مدیر فنی طرح مهندس رخصتی و دو تیم دانشجویی برنامه نویسی و گرافیک و HCI در حال انجام می باشد.1399/06/24
13:58:51
5.0 / 5
1636
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴