دبیر ستاد علوم شناختی مطرح كرد؛

پشتیبانی از دانش بنیانها برای ورود به حوزه علوم شناختی

پشتیبانی از دانش بنیانها برای ورود به حوزه علوم شناختی

لیمو بلاگ: دبیرستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با اشاره به یكی از اهداف ستاد اظهار داشت: از شركتهای دانش بنیانی كه به حوزه علوم شناختی وارد شوند حمایت می نماییم.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، دکتر مجید نیلی احمد آبادی با اشاره به برنامه های این ستاد اظهار داشت: «ارتقای سرمایه شناختی جامعه»، «توسعه فناوری های خواندن و نوشتن در مغز و ابزار مطالعه نوین مغز»، «توسعه کاربردهای علوم و فناوریهای شناختی»، «توسعه هوش مصنوعی و کلان داده به توان شناختی»، «کاربرد فناوری های سلول های بنیادی درحوزه شناختی» و «به حداکثر رساندن توسعه خدمت جهت افزایش رفاه آحاد جامعه» اهداف این ستاد به شمار می روند.
وی اضافه کرد: جذب همکاری شرکت های فعال و دانش بنیان بوسیله ارائه کمک های فنی، علمی و مالی برای ورود به حوزه علوم شناختی از سیاست های محوری این ستاد شمرده می شود.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی اظهار داشت: این شرکت ها می توانند با تاکید بر کارهای تجاری پدیده آمده در کشور با ورود و فعالیت در حوزه علوم و فناوری های شناختی، اقتصاد دانش بنیانی را بنا کنند و در این راه اساسا پشتیبانی از دانشگاه ها و موسسات علمی برتر جهت توسعه علوم و فناوریهای شناختی همانند سال های گذشته ادامه خواهد یافت.
وی اظهار داشت: برای تحقق و اجرای برنامه ها و اهداف ستاد، کارگروه های تخصصی ایجاد و فعال شدند تا نقشه راه را برای توسعه این حوزه در کشور ترسیم کنند و ظرفیت ها را با بهره گیری از ابزارهایی که در اختیار ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی قرار دارد برای رسیدن به این اهداف فعال کرده و زیست بوم توسعه هر یک از این اولویت ها را در کشور ایجاد کنند.
وی اضافه کرد: امید است تغییر ساختار ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی سبب اجرای بهتر برنامه های آن شود و امکان پیشرفت برای همه کارگروه ها برقرار شود.


منبع:

1399/06/27
01:13:45
5.0 / 5
1589
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳