با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور

از 5 طرح فناورانه سلامت در كرمانشاه رونمایی گردید

از 5 طرح فناورانه سلامت در كرمانشاه رونمایی گردید

كرمانشاه پنج طرح فناورانه حوزه سلامت، با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در كرمانشاه رونمایی گردید.


دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، امروز (۲۹ شهریور) در ادامه سفر یک روزه خود به کرمانشاه از پنج طرح فناورانه سلامت در محل نمایشگاه محصولات فناورانه مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رونمایی نمود.

"فریزر پرتابل محلول های زیستی" جهت ذخیره سازی و انتقال محلول های زیستی به منظور استفاده در بانکهای خون و بیمارستان ها با قابلیت تنظیم دما تا 30- درجه سانتیگراد و سیستم اخطار در صورت بروز مشکل دمایی یا قطع برق به کاربر، "ماده موثره دارویی فاویپیراویر" برای استفاده در درمان بیماری کرونا و سایر بیماری های ویروسی مانند آنفلوآنزا، "صفحه کلید آسانسور بدون تماس دست"، "ماسک نانو N100" و "حد واسط داروی آفاتینیب" جهت تولید داروی آفاتینیب برای درمان سرطان سینه و ریه، پنج طرح رونمایی شده در این مراسم بودند.
ستاری در ادامه سفر خود همینطور از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید کرد.
در این نمایشگاه ۲۵ طرح فناورانه در حوزه های فناوری اطلاعات، مکانیک، الکترونیک، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، برنامه نویسی و اپلیکیشن به نمایش درآمد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همچین از دو شرکت دانش بنیان "زیست تولید رازی" و "پژوهان صنعت کرمانشاه" بازدید کرد.
بازدید از مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه و افتتاح فاز اول این مجتمع، بازدید از پروژه برج فناوری کرمانشاه و شرکت در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به کرمانشاه است.
منبع:

1399/06/29
15:15:25
5.0 / 5
1765
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵