سردار حاجی زاده:

در حوزه هوافضا حداقل در میان 10 كشور برتر دنیا قرار داریم

در حوزه هوافضا حداقل در میان 10 كشور برتر دنیا قرار داریم

به گزارش لیمو بلاگ فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به دستاوردهای كشور در حوزه ی هوافضا خاطرنشان كرد: چنانچه امروز درباره موشك های زمین به زمین، موشك های كروز، هواپیماهای بدون سرنشین و حوزه های فضایی، رادار و جنگال حرف می زنیم، این حوزه ها در تراز جهانی است و می توانیم با قدرت بگوییم كه حداقل در میان 10 كشور برتر دنیا در این حوزه هستیم.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دائمی توانمندی های راهبردی هوافضای سپاه که در پارک ملی هوافضا برگزار شد، با تاکید بر اینکه امروز مجموعه هوافضا و پیشرفت های این حوزه در جایگاه بسیار ممتازی در دنیا قرار دارد، اظهار نمود: چنانچه امروز درباره موشک های زمین به زمین، موشک های کروز، هواپیماهای بدون سرنشین و حوزه های فضایی، رادار و جنگال حرف می زنیم، این حوزه ها در تراز جهانی است و می توانیم با قدرت بگوییم که حداقل در میان 10 کشور برتر دنیا در این حوزه هستیم.
وی با گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه «دفاع مقدس گنجی با محصولات متنوع است»، تصریح کرد: یکی از گنجینه های دفاع مقدس حوزه دستاوردها و فناوری ها است؛ در دوران دفاع مقدس از امام آموختیم باید خودکفا و قوی باشیم و بدون خوداتکایی نمی توانیم بر دشمنان غلبه کنیم؛ این روند در دوران مقام معظم رهبری هم ادامه یافت؛ البته اینگونه نبود که ما در راه خود گرفتار آفت نشویم.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه افزود: در دوران شوروی پیشنهادات خوبی در زمینه موشک همچون موشک های اسکاد و سکوهای پرتاب داشتیم؛ ما همه شیفته انعقاد قرارداد بودیم اما مقام معظم رهبری هربار مقاومت کردند؛ در آن روزها تحقیقات ما در حوزه موشکی در حال انجام بود و ما تبعیت کردیم؛ اگر آن روز آن خریدها انجام می شد، امروز این پیشرفت ها وجود نداشت. امروز موفق شده ایم که در خیلی از حوزه ها به خودکفایی برسیم.
سردار حاجی زاده اظهار داشت: در گذشته دستیابی ما به خیلی از دستاوردها باورپذیر نبود، اما امروز این مورد باورپذیر شده است. در همین راستا هم امروز نمایشگاهی از توانمندی های راهبردی هوافضای سپاه برگزار شده است. در این نمایشگاه بنای مان بر این است تا ضمن عرضه تاریخچه ای از هوافضا، در جلسات چهره به چهره با دعوت و قبول درخواست مجموعه های مختلف دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان بتوانیم به بخش نخبگانی کشور الگو و روش رسیدن به این توانمندی را منتقل نماییم.
وی در انتها با اشاره به اقدامات انجام شده توسط شهید طهرانی مقدم در حوزه هوافضا تصریح کرد: شهید طهرانی مقدم ۳۶ سال پیش این مسیر را آغاز کردند و ۹ سال پیش به شهادت رسیدند اما امروز این مسیر همچنان ادامه دارد.
منبع:

1399/07/06
20:44:23
5.0 / 5
1418
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴