رییس دانشگاه آزاد خبر داد

2 طرح در دستور كار باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

2 طرح در دستور كار باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

لیمو بلاگ: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلان اینكه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد باید كانون پرورش و بارورسازی استعداد جوانان باشد، اظهار داشت: برای تحقق این هدف در دوره جدید هیأت امنای باشگاه، دو طرح راه اندازی انجمن های علمی و ایجاد تیم های تخصصی پژوهشگر را در دستور كار قرار دادیم. انجمن های علمی بستری خواهد بود كه در آن پژوهشگران جوان برای فعالیت و رشد استعدادهای خود آماده می شوند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی در شصت و ششمین جلسه هیأت امنای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی که با دستور کار ارائه گزارش عملکرد باشگاه در یک سال گذشته، بررسی طرح های هدا، فطرت، شبکه دانایی و راه اندازی باشگاه های تخصصی برمبنای سامانه پژوهشیار و طرح بورسیه استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار نمود: باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان یک ظرفیت در دانشگاه آزاد اسلامی است. همانطور که دولت ظرفیت بنیاد ملی نخبگان را در اختیار دارد، دانشگاه آزاد اسلامی نیز سال ها پیش این ظرفیت را ایجاد کرد و در این سال ها مسیر پرفراز و نشیبی را طی کرده و الان در راه پرورش نخبگان و پشتیبانی از پژوهشگران جوان قرار دارد.
وی با اعلان اینکه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی باید کانون پرورش و بارورسازی استعداد جوانان باشد، اضافه کرد: برای تحقق این هدف در دوره جدید هیأت امنای باشگاه، دو طرح راه اندازی انجمن های علمی و ایجاد تیم های تخصصی پژوهشگر را در دستور کار قرار دادیم.
رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: در ادامه کارهای طرح پایش و سامانه پژوهشیار، برمبنای هر یک از موضوعات و چالش های تعیین شده، تیم های تخصصی پژوهشگر مبتنی بر موضوع پایان نامه و رساله خود تشکیل می شود که این تیم ها از سراسر کشور حول یک موضوع پژوهشی در ابعاد مختلف کار می کنند. بعنوان نمونه تابحال بیش از ۱۱۰ پژوهشگر در حوزه های مختلف ادبیات، حقوق، مدیریت، معماری، هنر و... به موضوع دفاع مقدس پرداخته اند و روی آن کار می کنند که می توان همه آنها را در چارچوب تیم های تخصصی و بوسیله فضای مجازی ساماندهی کرد.
طهرانچی در آخر ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی های جدیدی که در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود، شاهد رشد بیش از پیش آن باشیم.
برمبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، در این نشست، کلیات طرح بورس تحصیلی استعدادهای درخشان در دانشگاه آزاد اسلامی و ایجاد صندوق اعطای بورس تحصیلی به استعدادهای برتر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد اساسنامه این صندوق تهیه و در جلسات آتی مورد بررسی بیشتر و تصویب قرار گیرد.
منبع:

1399/07/09
09:19:40
5.0 / 5
2262
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , هنر
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴