برنامه ملی سرمایه گذاری در حوزه علوم شناختی اجرایی می شود

برنامه ملی سرمایه گذاری در حوزه علوم شناختی اجرایی می شود

به گزارش لیمو بلاگ با امضای تفاهم نامه ای، برنامه ملی سرمایه گذاری درحوزه فناوری های شناختی اجرایی می شود.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، با امضای تفاهم نامه ای، میان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق پژوهش و فناوری گیلان، برنامه ملی سرمایه گذاری درحوزه فناوری های شناختی با هدف جذب سرمایه گذاران جدید و مشارکت دستگاه های متولی برای سرمایه گذاری درکسب و کارهای حوزه فناوری های شناختی و تولید ثروت از این علم اجرایی می شود.
برگزاری حداقل یک رویداد سرمایه گذاری در حوزه فناوری های شناختی تا آخر سال جاری هدفی است که این برنامه دنبال می کند. این برنامه با عنوان BRAINVEST از شهریور ماه سال جاری کار خویش را شروع کرد و در حال تشکیل تیم های راهبری و داوری و همینطور مذاکره با نهادهای مشارکت کننده برای عقد تفاهم نامه همکاری و قرارداد سرمایه گذاری است.
دانیال سمیعی، دبیر این برنامه ملی اظهار داشت: برنامه BRAINVEST از ترکیب دو واژه مغز و سرمایه گذاری و تمرکز این برنامه ملی سرمایه گذاری در این عرصه بکر و جذاب است.
وی افزود: سازمان این برنامه ملی شامل سه کمیته راهبری، علمی و اجرائیست که ترکیب آنها با مشارکت ستاد و مجری برنامه مشخص خواهد شد و کارهای اصلی برنامه زیر نظر کمیته راهبری شامل سه حوزه عقد قرارداد LP با سرمایه گذاران، عقد قرارداد مشارکت با نهادهای متولی و برگزاری رویدادهای جذب سرمایه است.
دبیر برنامه ملی سرمایه گذاری در حوزه فناوری های شناختی در تشریح سازمان برنامه ملی، نقش ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناورری ریاست جمهوری را در چارچوب اصل اصالت سنجی در تفاهم نامه منعقد شده بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: تمامی طرح هایی که برای جذب سرمایه وارد فرآیندهای برنامه ملی می شوند در آغاز ثبت نام یا در آخر برای تزریق منابع باید مورد تایید این ستاد قرار گیرند و در غیر این صورت سرمایه گذاری در چارچوب برنامه امکان پذیر نیست.
او همینطور اضافه کرد: ستاد همینطور در قالب اصل اصالت سنجی می تواند در هر مرحله حتی بعد از سرمایه گذاری فرآیندها را متوقف نماید تا از صحت ادعا، کدهای اخلاقی، علمی بودن روش ها و سلامت اجتماع اطمینان حاصل کند.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری گیلان از اختصاص منابع ویژه مالی جهت اعطای تسهیلات یا صدور ضمانتنامه یا سرمایه گذاری خطرپذیر برای شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه علوم و فناوری های شناختی یا پژوهشگرانی که با این شرکت ها همکاری کنند، اطلاع داد و اضافه کرد: متقاضیان دریافت خدمات یا علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با وبسایت برنامه ملی به آدرس www.brainvest.ir رجوع کنند.
وی ذینفعان برنامه ملی را سرمایه گذاران، استارتاپ های حوزه فناوری های شناختی، نهادهای متولی و شرکت های دانش بنیان دانست و سرمایه پذیری در چارچوب برنامه ملی و بهره مندی از خدمات صندوق پژوهش و فناوری تخصصی علوم شناختی را هم بعنوان دو خدمت اصلی به وجود آمده در چارچوب این برنامه معرفی نمود.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، سمیعی اشاره کرد: برای جذب سرمایه از راه برنامه ملی متقاضیان می توانند به صورت شرکت در رویداد و موردی با ارسال درخواست از راه سایت یا مراجعه به دفاتر صندوق در تهران یا گیلان اقدام نمایند و صندوق گیلان بعنوان یک سازمان مجازی آمادگی دارد تا فرایند خدمات را به صورت آنلاین برای متقاضیان فراهم و آنها را از مراجعه به دفاتر صندوق حتی برای عقد قراردادهای تسهیلات، سرمایه گذاری، لیزینگ، توانمندسازی و ضمانتنامه بی نیاز کند.
منبع:

1399/07/09
22:04:05
5.0 / 5
1778
تگهای خبر: آنلاین , پژوهش , تولید , خدمات
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴