معاون فناوری وزیر علوم در نشست روسای پارك های علم و فناوری تاكید كرد

لزوم وجود یك پارك جامع در هر استان

لزوم وجود یك پارك جامع در هر استان

به گزارش لیمو بلاگ معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاكید بر ضرورت گسترش پارك های علم و فناوری استانی در كشور اظهار داشت: سیاست این است كه در هر استان یك پارك جامع داشته باشیم و باید در جهتی حركت نماییم كه رئیس پارك استان به استاندار فناوری استان تبدیل گردد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی در نشست روسای پارک های علم و فناوری که به میزبانی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) برگزار شد، با اشاره به آغاز سفرهای استانی در جهت ساماندهی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری اظهار نمود: در چند سال گذشته جزو پنج کشوری هستیم که بالاترین رشد کیفی مقالات در دنیا را داشته است.
وی خاطرنشان کرد: رتبه کیفی کشورمان یعنی میزان استنادات به مقالات هم به ۱۵ رسیده است؛ این در شرایطی است که تا چند سال قبل رتبه ایران دراین زمینه ۳۰ بود.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در بخش دیگری از سخنانش بیان نمود: در یک دهه اخیر مبحث توسعه فناوری به مدد دانش رواج یافته است. همینطور سازوکارهای تبدیل علم به فناوری و سپس فناوری به محصول در کشور فراهم شده که پارک های علم و فناوری نقش محوری در این حوزه دارند.
به گفته وی، در حوزه توسعه فناوری هنوز اوایل راه هستیم و علاوه بر نهادهای فناور، نقش پذیران دیگری وجود دارند که به همکاری آنان نیاز است.
رحیمی با تاکید بر ضرورت گسترش پارک های علم و فناوری استانی تصریح کرد: سیاست این است که در هر استان یک پارک جامع داشته باشیم و باید در جهتی حرکت نماییم که رئیس پارک استان به استاندار فناوری استان تبدیل گردد.
وی نسبت به عملکرد خلاقانه پارک های استانی تصریح کرد و اظهار داشت: باآنکه اصول اولیه پارک های علم و فناوری یکسان است، اما تفاوت های پارک ها باید مشهود و رقابت مبتنی بر نوآوری و ابتکارات باید اصل باشد؛ چون که پارک ها مراکز نوآوری هستند و ازاین رو نخستین مظهر نوآوری باید در پارک دیده شود که خوشبختانه زمینه آن موجود است.
منبع:

1399/07/18
11:03:35
5.0 / 5
2060
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , سفر , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴