بهره مندی 600 متخصص مقیم خارج از تسهیلات نظام وظیفه

بهره مندی 600 متخصص مقیم خارج از تسهیلات نظام وظیفه

در چارچوب برنامه همكاری با متخصصان و كارآفرینان ایرانی خارج از كشور بیشتر از ۶۰۰ نفر از متخصصان ایرانی خارج از كشور از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بهره مند شدند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چارچوب برنامه پشتیبانی از انجام پروژه های تخصصی برای مشمولان سربازی، متخصصان و کارآفرینان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا، به این افراد تسهیلات گذراندن دوره پروژه ۱۴ ماهه جایگزین خدمت سربازی و طی دوره ۴۵ روزه آموزشی عرضه می کند. این افراد بعد از گذراندن دوره های مشخص شده موفق به دریافت کارت آخر خدمت می شوند.
در این طرح، ثبت درخواست تا تایید نهایی متقاضی با احتساب فرایند راستی آزمایی و دریافت مستندات مورد نیاز حداکثر یک ماه زمان می برد. همزمان با اجرای حمایت مذکور متقاضیان می توانند از حمایت های دیگر مانند پسادکتری، جذب هیئت علمی، اشتغال در شرکتهای دانش بنیان استفاده کنند.
از ۸۲۰ درخواست پروژه تخصصی ثبت شده در سامانه connect.isti.ir تابحال بیشتر از ۶۰۰ نفر از متقاضیان موفق به استفاده از این حمایت شده اند و این روند در سال جدید هم ادامه خواهد داشت.
۳۶ درصد متقاضیان انجام پروژه از امریکا و ۳۱ درصد از کانادا و مابقی از اروپا، استرالیا و کشورهای آسیایی و حدود نیمی از آنها دانش آموخته یکصد دانشگاه برتر دنیا هستند.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در چارچوب پشتیبانی از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون «پسادکتری»، «فرصت مطالعاتی»، «استاد مدعو و معین»، «راه اندازی کسب وکارهای فناورانه»، «اشتغال در شرکت های فناور» و «برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی» به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک نماید.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، «ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار»، «فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور»، «فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل» و «کمک به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته» همچون مهم ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
منبع:

1399/07/30
13:33:44
5.0 / 5
1257
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲