ساخت نانوامولسیون برای ضد عفونی كننده دست از جانب محققان كشور

ساخت نانوامولسیون برای ضد عفونی كننده دست از جانب محققان كشور

به گزارش لیمو بلاگ تعدادی از پژوهشگران پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی به ساخت نانو امولسیون بعنوان ماده ضد عفونی كننده در پاندمی كرونا دست پیدا كردند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا دکتر سعید بذرایی، مجری طرح و از محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی امروز در وبینار "ضدعفونی و ایمنی فیزیکی در مقابل کرونا" در پژوهشگاه مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، با اشاره به سابقه شیوع کرونا از ووهان چین در سال ۲۰۱۹، اظهار داشت: مهمترین علائم مبتلایان به این ویروس تب، تنگی نفس و سرفه است ولی علایم آن روز به روز تغییر می کند که این امر نگرانی هایی را بوجود آورده است.
وی با اشاره به پدیده استیگما (انگ اجتماعی) در پاندمی کرونا ویروس، اظهار نمود: هر زمانی که پاندمی رخ می دهد، حالتی از استرس و ترس از بیمار شدن در فرد ایجاد می شود و در این وضعیت فرد تلاش خواهد نمود که از جامعه دور شود و مشکلات خویش را مطرح نکند.
بذرایی علت ایجاد استیگما را ناشناخته بودن ویروس کرونا و انتشار اخبار نادرست و شایعه دانست و افزود: به منظور جلوگیری از این پدیده باید پروتکل های بهداشتی به صورت شفاف برای جامعه تبیین شود و اطلاعات صحیح در اختیار جامعه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی و رفتن به موقع به مراکز درمانی، ۸۰ درصد از مبتلایان به این ویروس بهبود یافته اند، خاطرنشان کرد: شست وشوی دست ها، رعایت بهداشت تنفسی از راه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از مهمترین راهکارهای کاهش مبتلا شدن به این ویروس می باشد.
بذرایی، مهمترین عوامل انتقال این ویروس را عطسه و سرفه فرد مبتلا و یا ناقل و تماس با سطوح آلوده دانست و تصریح کرد: ازاین رو شست و شوی دائم یکی از مهمترین روش برای کاهش مبتلا شدن است. اعلام شده است که دست ها به مدت ۲۰ ثانیه باید شسته شود ولی من بر مبنای نتایج تحقیقات اعتقاد دارم که این مدت باید بین ۲۰ تا ۴۰ ثانیه باشد تا این ویروس از دست از بین برود.
این محقق پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی با اشاره به استفاده از محلول ها و امولسیون های ضد عفونی کننده، اظهار داشت: الکل ها، وایتکس همچون مواد ضد عفونی کننده ای هستند که برای رفع آلودگی های سطوح به کار برده می شوند.
وی افزود: در این راستا ما مبادرت به تولید نانو امولسیون ضد عفونی کردیم که قابلیت های خوبی در از بین بردن عوامل آلوده کننده دارد.
مجری طرح خاطرنشان کرد: در صورت دریافت مجوزها از سازمان غذا و دارو مبادرت به تولید این محصول خواهیم کرد.
منبع:

1399/07/30
22:57:04
5.0 / 5
1289
تگهای خبر: پژوهش , تولید , سازمان , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان لیمو بلاگ