رونمایی از جرثقیل تلسكوپی ایران ساخت

رونمایی از جرثقیل تلسكوپی ایران ساخت

به گزارش لیمو بلاگ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به رونمایی از جرثقیل تلسكوپی ایران ساخت در كاشان، اظهار داشت: حمایت های دولتی از شركت های دانش بنیان با مصوبات جدید دولت و مجلس افزایش می یابد.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، سورنا ستاری بامداد امروز با حضور در شهر کاشان در جمع خبرنگاران با اشاره به این که در قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان بیشتر از ۱۳۰ نوع خدمت برای توسعه این شرکت ها در نظر گرفته شده است، بیان نمود: این خدمات با مصوبات جدید مجلس و همکاری دولت، افزایش می یابد؛ این کار اتفاقات خوبی برای این شرکت ها رقم می زند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان درباره رونمایی از جرثقیل تلسکوپی که توسط شرکتی دانش بنیان در کاشان تولید شده است، بیان نمود: این کار یک خط شکنی است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این نوع خط شکنی ها حمایت می کند. به نظر من پروژه رصدخانه ملی ایران یکی از اتفاقات خوب و قابل توجه در شهر کاشان است.
ستاری افزود: زیست بوم فناوری و نوآوری کاشان روند خوبی را طی کرده است و این تغییرات رو به رشد از سفر قبلی تا امروز کاملا قابل لمس و مشاهده است. یکی از این اتفاقات خوب، اتمام فاز ساخت رصدخانه است که امیدواریم با همین روند، سال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه در شرایط تحریم ها تولید این نوع جرثقیل ها در کشور ضروریست و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از این نوع پروژه ها حمایت می کند، اظهار داشت: تولید جرثقیل های تلسکوپی یکی از نیازهای کشور است. این نوع از تلسکوپ ها در پروژه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین ساخت و تولید آنها یکی از نیازهای ملی است.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، ستاری در پاسخ به این سؤال که برای پشتیبانی از راه اندازی صندوق های پژوهش و فناوری در شهرهای کوچک، اما با ظرفیت زیاد چه برنامه ای دارید، بیان نمود: کاشان این ظرفیت را دارد که صندوقی مجزا داشته باشد. هم اکنون اعتبارات صندوق این شهر بیشتر از استان های اصفهان و قم تأمین می شود. اما باید شرایطی فراهم گردد که این استان برای خود یک صندوق مستقل ایجاد کند.
منبع:

1399/08/06
12:35:17
5.0 / 5
1368
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳