در گفت وگو با لیمو بلاگ مطرح شد

برگزاری حضوری نمایشگاه ایران ساخت منوط به تصمیم گیری ستاد كرونا

برگزاری حضوری نمایشگاه ایران ساخت منوط به تصمیم گیری ستاد كرونا

به گزارش لیمو بلاگ مدیر شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاكید بر اینكه هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل در آذرماه به صورت حضوری برگزار می شود، اظهار داشت: ولی ما برای برگزای حضوری این نمایشگاه منتظر تصمیم گیری ستاد ملی كرونا هستیم.


دکتر رضا اسدی فرد در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اقدامات شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی، توضیح داد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه ویژه ای به نام نمایشگاه ساخت ایران دارد که در این نمایشگاه سوبسیدهای ۱۰ تا ۵۰ درصد را به دانشگاه ها و پژوهشگاه های دولتی متقاضی خرید تجهیزات ساخت داخل پرداخت می کند.
وی افزود: علاوه بر آن ما برای اعضای این شبکه ۱۰ درصد تخفیف بیشتر در نظر گرفتیم؛ بدین جهت بعنوان مثال اگر تجهیز آزمایشگاهی در این نمایشگاه دارای تخفیف ۴۰ درصدی باشد، اعضای شبکه با تخفیف ۵۰درصدی می توانند آن تجهیز آزمایشگاهی را خریداری کنند.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: از آنجایی که ۴۵ درصد آزمایشگاه های عضو این شبکه از بخش خصوصی هستند و آنها مشمول یارانه نمی شوند، ما برای آنها تسهیلات با نرخ پایین و طولانی مدت در نظر گرفتیم.
اسدی فرد درباب برگزاری نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل، تصریح کرد: هم اکنون برنامه داریم که این نمایشگاه را در اواخر آذرماه به صورت حضوری برگزار نماییم، ولی ما منتظر هستیم که در ماه آینده ستاد ملی کرونا دراین زمینه چه تصمیم گیری هایی دارد و اینکه به ما اجازه داده خواهد شد که این نمایشگاه به صورت حضوری اجرا شود یا خیر.
اسدی فرد افزود: بدین جهت تا حالا تصمیم ما بر برگزاری نمایشگاه حضوری است.
به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، بمنظور کاهش وابستگی آزمایشگاه های داخلی به تجهیزات و مواد وارداتی و همین طور استفاده از توانمندی های داخلی و پشتیبانی از کارهای دانش بنیان درزمینه ساخت تجهیزات و تولید مواد آزمایشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا حالا ۷ دوره "نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت" را از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸ برگزار کرده است و هشتمین دوره آن از ۲۷ تا ۳۰ آذرماه ۹۹ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
معاونت علمی در این نمایشگاه قسمتی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را مطابق با سطح بندی تجهیزات پرداخت می کند که در این راستا در مجموع این نمایشگاه در ۷ دوره گذشته ۷۶۰ میلیاردتومان فروش داشته است که از این میان حدودا ۲۶۰ میلیارد تومان را معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت کرده است.
منبع:

1399/08/17
13:52:10
5.0 / 5
1141
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵