جذب سرمایه برای طرح های فناورانه حوزه گیاهان دارویی در رویدادی استارتاپی

جذب سرمایه برای طرح های فناورانه حوزه گیاهان دارویی در رویدادی استارتاپی

رویداد استارتاپی بمنظور جذب سرمایه برای طرح های فناورانه در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی انجام می شود.


به گزارش ایسنا، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری دیگر نهادهای مالی و اجرائی بمنظور جذب سرمایه و تامین مالی طرح های فناورانه در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی مبادرت به برگزاری رویداد استارتاپی کرده است.
شرکت های دانش بنیان، خلاق، فناور، نوپا و کلیه فعالان فناور در حوزه صنعت گیاهان دارویی برای ارسال طرح های نوآورانه خود و شرکت در این رویداد دعوت شده اند. این طرح ها در سلسله رویدادی با عنوان دوشنبه های استارتاپی معرفی می گردند و در صورت دارا بودن ظرفیت این طرح ها در قالب پروژه هم سرمایه گذاری مورد حمایت مالی قرار می گیرند.
همین طور در این رویداد صندوق های پژوهش و فناوری مشارکت دارند تا بعنوان عامل در ارائه بسته حمایت مالی به استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا ایفای نقش کنند. تلاش می شود تا در قالب این رویداد طرح های فناورانه به سرمایه گذاران و بهره برداران معرفی شود تا در صورت تمایل در تجاری سازی آن مشارکت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی بعنوان حامی این رویداد، در ساختار طرح هم سرمایه گذاری برای افزایش انعطاف پذیری و حمایت حداکثری از زیست بوم نوآوری کشور، مدلی را طراحی نموده است که علاوه بر تامین مالی قابل توجه، ورود حداقلی در بنگاه داری و کمترین نقش را در امور اجرائی موضوعات مورد مشارکت داشته باشد.
برمبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، در این مدل نهادهای مالی دارای مجوز می توانند درخواست هم سرمایه گذاری به صندوق نوآوری ارایه کنند. بعد از تایید درخواست توسط صندوق و مشخص شدن سقف مشارکت عامل، متقاضیان می توانند طرح های خودرا به عاملین هم سرمایه گذاری ارایه کنند. سپس عامل در صورت تایید طرح و توافق با متقاضی می تواند از اعتبار سرمایه گذاری با تایید صندوق در مشارکت دو جزئی و سه جزئی استفاده نماید.1399/08/21
22:29:51
5.0 / 5
6114
تگهای خبر: پژوهش , دانش بنیان , سنتی , شركت
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳