با همكاری آلمان و چین؛

نخستین فرودگاه تاكسی های پرنده ایجاد می شود

نخستین فرودگاه تاكسی های پرنده ایجاد می شود

لیمو بلاگ: یك شركت نوپای آلمانی به نام لیلیوم از تأسیس نخستین فرودگاه اختصاصی پرواز تاكسی های پرنده در نزدیكی شهر اورلاندوی آمریكا آگاهی داده است.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از سی ان بی سی، لیلیوم این فرودگاه اختصاصی خودرو های پرنده را که اصطلاحاً ورتیپورت نام گرفته در لیک نونا تأسیس خواهدنمود. لیک لونا یک شهر هوشمند بوده و مقرر است در آینده نزدیک در نزدیکی فرودگاه بین المللی اورلاندو تأسیس شود.
جت های پرنده لیلیوم ظرفیت حمل حداکثر ۵ مسافر را دارند و نخستین بار در سال قبل رونمایی شدند. حداکثر سرعت این تاکسی های پرنده به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. شرکت آلمانی لیلیوم وعده داده که شبکه حمل و نقل آمریکا را برای پرواز تجاری تاکسی های پرنده تا سال ۲۰۲۵ آماده کند.
تاکسی های پرنده لیلیوم که ازراه دور کنترل می شوند دارای دو بال در عقب و جلو بوده و ۳۶ موتور برقی انرژی لازم برای پرواز و حرکت این هواپیما را تامین می کنند.
این نخستین بار است که خبری در مورد تأسیس یک فرودگاه خاص برای پرواز تاکسی های پرنده منتشر می شود. شرکت آلمانی برای تکمیل این طرح با برخی شرکت های عمرانی محلی در آمریکا همکاری می کند. مهم ترین سرمایه گذار لیلیوم شرکت چینی تنسنت است که ۳۷۵ میلیون دلار در آن سرمایه گزاری نموده است.
لیلیوم امیدوار است بتواند ظرف مدت کوتاهی شبکه ای از تاکسی های هوایی را در شهرهای مختلف آمریکا به کار بگیرد. البته برخی شرکت های ارائه دهنده خدمات تاکسی یابی اینترنتی برنامه های مشابهی را در دست اجرا دارند.


منبع:

1399/08/22
20:35:55
5.0 / 5
1449
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان لیمو بلاگ