نفت، گاز و پتروشیمی با دانش بنیان عجین شود

نفت، گاز و پتروشیمی با دانش بنیان عجین شود

به گزارش لیمو بلاگ رئیس كمیته دانش بنیان در انجمن نفت، گاز و پتروشیمی با تاكید بر اینكه شعار اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقتصاد بدون نفت می باشد، اظهار داشت: این در حالیست كه نفت، گاز و پتروشیمی مزیت نسبی كشور ماست و باید با مقوله دانش بنیان عجین شود.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، ادموند میرزاخانیان با اعلان اینکه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی یکی از سنتی ترین بخش های صنعت محسوب می شود، اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان در بخش های مختلف این صنعت ورود کرده اند و از مته حفاری، پمپ و غیره تا تکنولوژی ساخت با لایسنس داخلی فعالیت می نمایند.
میرزاخانیان با انتقاد از رویکرد معاونت علمی و فناوری درباب شعارهای اقتصاد بدون نفت، اظهار نمود: تا زمانی که نفت و گاز هست و در دنیا مشتری دارد باید بفروشیم، ولی باید توجه داشت که با ورود جریان دانش بنیان به این عرصه می توانیم سهم بیشتری از بازار را از آن خود نماییم یا حتی بلندپروازی کرده و بر محوریت دانش، جایگاه کشور را در زمره بازیگران اصلی که تعیین کننده باید و نبایدهای اقتصاد نفت در دنیا هستند، تعریف نماییم.
برمبنای اعلام روابط عمومی مجمع تشکل های دانش بنیان ایران، وی با اعلان اینکه وضعیت شرکتها مطلوب نمی باشد و فعالیت آنها محدود شده است، تصریح کرد: هم اکنون تنها شرکت هایی موفق هستند که بازار اصلی محصولات و خدمات خودرا بر مردم متمرکز کرده اند. این گروه درصد بسیار کوچکی از شرکتها هستند که اغلب تعاملات بین المللی دارند و درآمدهای دلاری، آنها را سرپا نگاه داشته است. این در شرایطی است که بیشتر از 85 درصد اقتصاد ما دولتی است و اغلب بخش خصوصی ناگزیر است با دولت کار کنند، چون کارفرمای اصلی است. در وضعیت فعلی به سبب کاهش درآمدهای نفتی دولت هم پولی برای اجرای پروژه ها ندارد.
منبع:

1399/09/10
16:32:10
5.0 / 5
984
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴