رونمایی از محصولات دانش بنیان پارك فناوری پردیس با حضور معاون علمی رئیس جمهور

رونمایی از محصولات دانش بنیان پارك فناوری پردیس با حضور معاون علمی رئیس جمهور

لیمو بلاگ: با برگزاری مراسمی در پارک فناوری پردیس از محصولات دانش بنیان شرکت های مستقر در آن رونمایی گردید.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، طی برگزاری مراسمی در پارک فناوری پردیس با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، مصطفی قانعی دبیر کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا و دکتر امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، برنامه رونمایی و افتتاح در پارک فناوری پردیس انجام شد.
رونمایی از «اولین پکیج کامل محصولات IVF»، - رونمایی از «اولین خط تولید استارتر لبنی» و همین طور افتتاح «فب الکترونیک» همچون برنامه های این پارک است.
با همت و تلاش متخصصان و پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان عضو پارک فناوری پردیس، جمهوری اسلامی ایران در لیست کشورهای سازنده وسایل و موادمصرفی مورد نیاز مراکز درمان ناباروری همچون کیت های تشخیصی، محیط های کشت، محیط های رشد و محیط های ذوب و انجماد اسپرم، تخمک و جنین قرار گرفت.
این موفقیت که حاصل تلاش ۷ ساله تیم های تخصصی این شرکت است با رونمایی از ۳۰ محصول نهایی شده، توسط سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، رسما به چرخه مصرف وارد شد.
وسایل و مواد مصرفی مورد استفاده در مراکز درمان ناباروری اکثرا وارداتی بوده و بیش از ۵۰ درصد هزینه های درمان را شامل می شود و بومی سازی دانش تولید این مواد علاوه بر قطع وابستگی به خارج و صرفه جویی ارزی، امکان صادرات آن به کشورهای منطقه و همسایگان ایران و ارزآوری بالای آن، سبب تثبیت اقتدار علمی و تقویت بنیان های اقتصاد مقاومتی خواهد شد.
همین طور دسترسی سهل و بموقع و مداوم به این وسایل و مواد و نیز قیمت مناسب و کیفیت بالای آنها نسبت به مشابه خارجی سبب کاهش چشم گیر چهزینه ها و ارتقای کیفیت درمان به سود بیماران خواهد شد.
این شرکت هم اکنون مشغول مطالعه و پژوهش بر روی تولید محیط های کشت مورد نیاز مراکز توسعه و فناوری های سلول های بنیادی است که تولید آزمایشی آنها از سال ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد.
منبع:

1399/09/29
14:57:17
5.0 / 5
1176
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴