ایجاد چترهای حمایتی برای كارهای فناورانه دانشجویان

ایجاد چترهای حمایتی برای كارهای فناورانه دانشجویان

مدیر رصد بازار و تحلیل فناوری دانشگاه آزاد بیان کرد: دانشگاه فناور در کشورهای توسعه یافته شکل گرفته و توانسته شرکتها و غول های بزرگ فناوری را شکل دهد. معاونت تحقیقات دانشگاه می خواهد چترهای حمایتی برای کارهای فناورانه دانشجویان را بوجود آورد و در نخستین گام دانشجویان باید با قوانین و مقررات این حوزه بیشتر از گذشته آشنا گردند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، روز چهارشنبه با حضور دکتر وحید ضرغامی؛ قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری و مدیرکل سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی دانشگاه آزاد، دکتر محمدرضا شفاعتی؛ مدیر رصد بازار و تحلیل فناوری این دانشگاه و برخی از دانشجویان فعال درحوزه فناوری نشست هم اندیشی پیرامون بخشنامه بورس و پشتیبانی از دانشجویان فناور و نوآور انجام شد.

در ابتدای این جلسه دکتر ضرغامی ضمن بیان اقدامات صورت گرفته در معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری در امتداد ایجاد بستر ایجاد دانشگاه کارآفرین، اظهار داشت: در نزدیک به دو سالی که از عمر معاونت گذشته، مطالعات گسترده ای برای شناسایی گلوگاه های اصلی برای فعال سازی ظرفیت های دانشگاه آزاد به سمت تبدیل شدن به دانشگاه حل مساله و دانشگاه کارآفرین صورت گرفته و خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: معاونت بعنوان رکن اصلی فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد، بخشنامه هایی برای پشتیبانی از کلیه کارهای فناورانه در سطح واحدها و استانها صورت داده است. این معاونت، همچون معاونت های چابک دانشگاه آزاد با کادری جوان و پویاست. یکی از گام های حمایتی، ابلاغ بخشنامه پشتیبانی از کارهای فناورانه هیات علمی دانشگاه آزاد بود که تحرک مناسبی در بین اعضای هیات علمی برای پیشبرد برنامه های پژوهشی و علمی در جهت حل مشکلات و معضلات جامعه و کشور به وجود آورده است.

ضرغامی در ادامه با اعلان اینکه چنین حمایت هایی برای دانشجویان نیز در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: برای دانشجویان دانشگاه آزاد طرح مشابهی برای پشتیبانی از کارهای فناورانه آنها در حال برنامه ریزی و تدوین است و این جلسه نیز دقیقا برای گرفتن مشورت از دانشجویان فعال در مراکز رشد و تحقیقاتی برگزار شده است. دانشجویان دانشگاه آزاد باید برای تدوین بخشنامه به ما کمک کنند. در این طرح می توان، مشوق های بسیاری در نظر گرفت و آنها را برای ارتقا در سیستم علمی و آموزشی دانشگاه حمایت کرد.

در ادامه جلسه شفاعتی با اشاره به جوان بودن معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری اظهار داشت: نیاز به فناوری و پویش های فناورانه در کشور وجود دارد و دانشگاه ها باید به این سمت و سو به صورت جدی حرکت کنند. دانشگاه فناور در کشورهای توسعه یافته شکل گرفته و توانسته شرکتها و غول های بزرگ فناوری را شکل دهد. معاونت می خواهد چترهای حمایتی برای کارهای فناورانه دانشجویان را بوجود آورد و در نخستین گام دانشجویان باید با قوانین و مقررات این حوزه بیشتر از گذشته آشنا گردند.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، در این جلسه هم اندیشی، دانشجویان فعال در حوزه فناوری به بیان دغدغه ها و مشکلات خود برای کارهای تخصصی حوزه خود پرداختند و پیشنهاداتی نیز برای بهبود وضعیت کسب و کارهای فناورانه در دانشگاه آزاد ارائه کردند.1399/10/11
01:14:09
0.0 / 5
811
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳