عضو هیات مدیره یك شركت دانش بنیان :

یك واكسن دیگر كرونا به زودی در ایران وارد فاز بالینی می شود

یك واكسن دیگر كرونا به زودی در ایران وارد فاز بالینی می شود

لیمو بلاگ: عضو هیات مدیره شرکت دانش بنیان برکت از ورود یک پلت فرم دیگر واکسن زیر نظر ستاد اجرائی فرمان امام (ره) در فاز بالینی آگاهی داد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، حسن جلیلی امروز در وبینار «بررسی وضعیت تولید واکسن کرونا در کشورها و ارائه توانمندی کشور ایران در تولید آن» که به صورت آنلاین در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: ستاد اجرائی فرمان امام خمینی (ره)، کارهای تحقیقاتی در زمینه تولید واکسن کرونا را انجام می دهد که تست انسانی آن روز سه شنبه انجام شد.
وی با اعلان اینکه حال سه داوطلب خوب است و مشکل خاصی ندارند، اظهار داشت: زیر ساخت ها و سایت مورد نظر برای تولید واکسن به همت جوانان داخلی فراهم گشته است.
عضو هیات مدیره شرکت دانش بنیان برکت با اعلان اینکه دستگاه های سایت واکسن خریداری شده است، اضافه کرد: فاز نخست این سایت مورد بهره برداری قرار گرفته و فاز دوم آن که شامل تجهیزات مکانیکی و دستگاه های تولید واکسن است نیز تا اواخر دی ماه ۲۶دی نصب خواهد شد.
جلیلی با اشاره به افزایش میزان تولید واکسن با راه اندازی این سایت افزود: با راه اندازی این فاز، ظرفیت تولید به ۱ تا ۲ میلیون دُز در ماه خواهد رسید.
به گفته وی، کار تکمیل فاز ۳ این پروژه نیز شامل ساختمان، اتاق تمیز و آزمایشگاه از دو هفته پیش شروع شده و تا اوایل اردیبهشت سال آینده تکمیل می شود، در چنین شرایطی، ظرفیت تولید به بیش از ۱۰میلیون دُز در ماه خواهد رسید.
عضو هیات مدیره شرکت دانش بنیان برکت اضافه کرد: پلت فرم های دیگری از طرف ستاد اجرائی فرمان امام (ره) در دست بررسی می باشد بطوریکه یکی دیگر از پلت فرم های واکسن تا چند ماه آتی وارد فاز مطالعات بالینی خواهد شد.


منبع:

1399/10/11
18:54:22
0.0 / 5
1070
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان لیمو بلاگ