رئیس صندوق نوآوری خبر داد:

آمادگی صندوق نوآوری برای تكمیل فب ملی میكرو نانوالكترونیك

آمادگی صندوق نوآوری برای تكمیل فب ملی میكرو نانوالكترونیك

به گزارش لیمو بلاگ رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در بازدید از فب ملی میکرو نانو الکترونیک در پارک فناوری پردیس از آمادگی این صندوق برای تکمیل این پروژه بزرگ اطلاع داد.به گزارش لیمو بلاگ به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در حاشیه بازدید از پارک فناوری پردیس در مورد طرح «فب ملی میکرو نانو الکترونیک» اظهار داشت: این طرح که با تجهیزات کاملا بومی برای انجام تحقیقات و تولید محصولات در حوزه میکرو نانو الکترونیک به راه افتاده است نشانه خودباوری جوانان و پیشرفت کشور در حوزه علم و فناوری است.
وی اظهار داشت: این «فب» با ۳۰ تجهیز و دستگاه ساخت داخل و با توانمندی متخصصان کشور و شرکتهای دانش بنیان طراحی و ساخته شده است.
وی اظهار داشت: صندوق نوآوری آمادگی دارد تا انواع خدمات خویش را در حوزه های مختلف شامل تسهیلات، سرمایه گذاری، ضمانت نامه و توانمندسازی در اختیار این پروژه بزرگ ملی قرار دهد.
به گزارش لیمو بلاگ به نقل از مهر، نخستین «فب ملی میکرو نانو الکترونیک» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی راه اندازی شده و مکانی است که می توان نمونه های اولیه را مبتنی بر طراحی های الکترونیک در ارتباط با ICها، مدارهای مجتمع و سایر قطعات میکرو و نانو الکترونیک تولید کرد. همینطور این مرکز امکان تولید نیمه صنعتی قطعات میکرو نانو الکترونیک در تیراژ نسبتا متوسط را دارد.
راه اندازی «فب «ها بسیار گران قیمت هستند و بنابراین کشورها به دو دسته کشورهای دارای فب و کشورهای فاقد فب تقسیم شده اند. بر این اساس ایجاد «فب»ها در کشور تحول بزرگی در صنعت میکرو نانو الکترونیک بوجود می آورد.


1399/10/12
23:29:00
0.0 / 5
1103
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳