انتقاد از سهم اعتبارات پژوهش و فناوری در لایحه بودجه ۱۴۰۰

انتقاد از سهم اعتبارات پژوهش و فناوری در لایحه بودجه ۱۴۰۰

به گزارش لیمو بلاگ عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی ضمن انتقاد از سهم اعتبارات پژوهش و فناوری از تولید ناخالص داخلی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، تصریح کرد که ستاد نقشه جامع علمی کشور این مورد را پیگیری و رسیدگی کند.


به گزارش لیمو بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی در یکصد و چهل و دومین جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور که به ریاست دکتر سعید رضا عاملی، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، ضمن اشاره به گزارش مرکز پژوهش های مجلس درمورد بررسی لایحه بودجه آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سال ۱۴۰۰ کل کشور، اظهار داشت: در این گزارش اعلام شده است که سهم اعتبارات پژوهش و فناوری از تولید ناخالص داخلی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ حدود ۰.۳۲ درصد است.

وی تصریح کرد: این میزان از سهم پژوهش و فناوری از تولید ناخالص داخلی با اهداف سیاست های کلی علم و فناوری و نقشه جامع علمی کشور درمورد افزایش سهم تحقیق و توسعه از تولید ناخالص داخلی فاصله بسیاری دارد.

بر مبنای اعلام شورایعالی انقلاب فرهنگی، عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: ستاد نقشه جامع علمی کشور این مورد را پیگیری و رسیدگی کند.1399/10/20
19:37:53
0.0 / 5
807
تگهای خبر: پژوهش , تولید , فناوری
این مطلب لیمو بلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در لیموبلاگ
نظرات بینندگان لیموبلاگ در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵